LOT dostał gwarancje rządowe, loty utrzymane

Huta Szkła Gospodarczego "Irena" S.A.
25-09-2001, 08:52

WARSZAWA (Reuters) - Ministerstwo Finansów udzieliło gwarancji rządowych Polskim Liniom Lotniczym LOT, co pozwoliło przeowoźnikowi utrzymać wszystkie loty, podał LOT we wtorkowym komunikacie.

Ponadto Rada Ministrów na poniedziałkowym posiedzeniu przyjęła projekt ustawy o gwarancjach Skarbu Państwa dla przewoźników lotniczych i skierowała go w trybie pilnym do Sejmu.

LOT poprosił o udzielenie gwarancji rządowych obejmujących odpowiedzialność przewoźnika za szkody wobec stron trzecich w zakresie ryzyk wojennych i aktów terrorystycznych, w przypadku gdyby szkody te były powyżej 50 milionów dolarów.

Jeśli rząd nie udzieliłby pomocy spółka, której około 37 procent akcji ma Swissair Group, mogłaby być zmuszona do zaprzestania działalności operacyjnej od poniedziałku 24 września.

Do tej pory LOT miał polisę ubezpieczeniową od wszelkich ryzyk związanych z operacjami lotniczymi w czasie pokoju i czasie wojny do wysokości dwóch miliardów dolarów za każde zdarzenie lub wypadek lotniczy, ale po ataku na USA reasekuratorzy poinformowali spółkę, że od poniedziałku 24 września zmniejszają limit ubezpieczenia do kwoty 50 milionów dolarów.

LOT miał w pierwszej połowie tego roku 252 miliony złotych straty netto.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Huta Szkła Gospodarczego "Irena" S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / LOT dostał gwarancje rządowe, loty utrzymane