Lotnisko Okęcie zerwało umowę z Konsalnet

AD
opublikowano: 17-12-2015, 17:10

Władze portu lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie zerwały dziś umowę z dotychczas obsługującą lotnisko firmą ochroniarską Konsalnet. Chcą powierzyć to zadanie spółce z własnej grupy PPL.

W oświadczeniu przesłanym do prasy rzecznik PPL Przemysław Przybylski informuje, że zmiana wynika z "założeń zmian w prawie lotniczym przygotowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które nie przewidują możliwości świadczenia usług ochrony portów lotniczych przez podmioty zewnętrzne".

Zobacz więcej

Grzegorz Kawecki

W odpowiedzi na sugestie mediów, jakoby zmiana ta miała wynikać z poważnych błędów dotychczasowej ochrony, m.in. przemycenia atrapy broni przez kontrolera, PPL zaprzecza jakoby takie sytuacje miały miejsce.

"Poziom bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina jest wysoki i stan ten jest utrzymywany w sposób trwały i niezmienny. Ostatnie kontrole Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz inspekcje wynikające z planu nadzoru Komisji Europejskiej nie wykazały nieprawidłowości" - pisze rzecznik w oświadczeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lotnisko Okęcie zerwało umowę z Konsalnet