Lufthansa spodziewa się poprawy zysku w 2002 roku

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A.
25-04-2002, 13:43

FRANKFURT (Reuters) - Niemieckie linie lotnicze Lufthansa zapowiedziały w czwartek, że w 2002 ich zysk operacyjny znacząco poprawi się względem roku poprzedniego, chociaż uchyliły się od podania konkretnych prognoz.

W 2001 roku zysk operacyjny Lufthansy wyniósł 28 milionów euro, czyli był o około jeden miliard euro niższy niż rok wcześniej. Powodem był spadek ruchu lotniczego po atakach na USA 11 września.

Prezes niemieckiego przewoźnika Juergen Weber zapowiedział również, że wyniki za pierwszy kwartał, które spółka poda w maju "nie rozczarują", dzięki przeprowadzonej kontroli kosztów.

"Oczekujemy, że nasz zysk znów zacznie rosnąć w 2003 roku. Tylko wówczas wyniki, których ciągle oczekują rynki kapitałowe będą znów możliwe do osiągnęcia" - podała spółka w raporcie.

W wywiadzie udzielonym w ubiegłym miesiącu agencji Reuters, dyrektor finansowy niemieckiego przewoźnika Karl-Ludwig Kley powiedział, że w 2003 roku Lufthansa będzie znów mogła osiągnąć jeden miliarda euro zysku operacyjnego.

"Obecnie nie jesteśmy w stanie podać wiarygodnych prognoz na cały 2002 rok" - powiedział na czwartkowej konferencji Kley. Dodał jednak, że grupa będzie w stanie wypłacić dywidendę za ten rok.

Widać już pierwsze oznaki stopniowej poprawy koniunktury w światowym lotnictwie pasażerskim. W ubiegłym miesiącu Lufthansa przywróciła do ruchu 18 z 43 samolotów, które zostały unieruchomione po 11 września.

Ostatnio niemiecki przewoźnik podpisał umowę o współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, które zamierza wprowadzić do sojuszu lotniczego Star Alliance.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lufthansa spodziewa się poprawy zysku w 2002 roku