Czytasz dzięki

Maersk zwolni 2 tys. pracowników

opublikowano: 13-10-2020, 11:29

Największy na świecie operator kontenerowy poinformował we wtorek, że wdraża plan oszczędnościowy. W wyniku cięć kosztów pracę straci 2 tys. osób zatrudnionych w firmie, pisze Reuters.

Maersk poinformował we wtorek, że popyt na jego usługi wzrósł po gwałtownym załamaniu w okresie lockdownu. Duńska firma zwiększyła prognozę zysków za trzeci kwartał roku. Spodziewa się, że zakończy rok z zyskiem EBITDA w przedziale od 7,5 do 8 mld USD. Odbicie nie uchroni jednak jej pracowników przed cięciami zatrudnienia, które były zapowiedziane już w ubiegłym miesiącu.

Maersk ma ok. 80 tys. pracowników na całym świecie. W ramach reorganizacji chce zintegrować działalność w zakresie kontenerów morskich i logistyki lądowej. Z firmy będą musiały odejść 2 tys. osób. Koszt zwolnień jest szacowany na 100 mln USD.

Akcje spółki spadły w handlu przedrynkowym o ok. 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane