Malone: AT&T może mieć kolejne oferty na sieć kablową

Marek Druś
opublikowano: 2001-07-13 21:04

John Malone, jeden z największych udziałowców AT&T powiedział, że oferta przejęcia „kablowej” części spółki przez Comcast jest zbyt niska.

W ubiegłym tygodniu Comcast zaproponował AT&T przejęcie za udziały i dług jego „kablowego” oddziału. Wartość transakcji oszacowano na 54,5 mld USD.

John Malone był do wtorku członkiem rady nadzorczej AT&T. Jego zdaniem, spółka otrzyma wkrótce kolejne propozycje przejęcia sieci kablowych.

- AOL nie będzie biernie czekał. Podobnie jak wielu innych. Dlatego myślę, że jesteśmy dopiero na początku gry – powiedział jeden z największych akcjonariuszy amerykańskiego telekomu.

Malone uważa, że najpoważniejszym konkurentem dla Comcast może być Paul Allen, miliarder, którego własnością jest czwarta pod względem sieć kablowa w USA Charter Communications.

MD