Maruderzy i lokomotywy

AND
opublikowano: 22-07-2008, 00:00

MARUDERZY

Pekao

+0,5%

Na wyraźnie rosnącym rynku bank był jedną z najsłabiej zachowujących się spółek w indeksie WIG20. Analitycy ING obniżyli o 20 proc. cenę docelową dla jego akcji.

PGNIG

–1,7%

Gdyby nie słaba postawa PGNiG, wczorajszy urobek WIG20 byłby o wiele wyższy. Gazowy potentat, obok Polnordu, był jedną z dwóch spółek w WIG20, które kończyły sesję na minusie. Problem w tym, że PGNiG ma bardzo duży udział w indeksie.

lokomotywy

KGHM

+3,7%

Spółka zarządzana przez Mirosława Krutina miała wczoraj ogromny udział w skoku WIG20. Wczorajszy wzrost kursu KGHM zbiegł się ze zwyżką cen miedzi na londyńskiej giełdzie. Akcje spółki miały najwyższe obroty na rynku.

Cersanit

+5,2%

Niedawny lider spadków wśród blue chipów zamienił się wczoraj w lokomotywę. Powiew optymizmu na giełdzie sprawił, że akcje producenta ceramiki sanitarnej rosły mimo obniżenia rekomendacji z „kupuj” do „trzymaj” przez analityków ING.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AND

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu