Medicover Sport rozpycha się w Łodzi

opublikowano: 10-11-2021, 13:32

Operator programu sportowego po przejęciu 10 siłowni pozyskał na zasadach franczyzy dwie kolejne i zacieśnił współpracę z siecią Calypso Fitness Club.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • które kluby fitness pozyskał do portfolio Medicover

Notowany na giełdzie w Sztokholmie Medicover jest wiceliderem polskiego rynku prywatnej opieki medycznej i nie chce stracić tej pozycji – w ostatnich dniach poinformował o chęci przejęcia za 54 mln EUR (prawie 250 mln zł) firmy CDT Medicus. Coraz śmielsze kroki stawia też w branży fitness. Właśnie ogłosił poszerzenie portfolio placówek o dwa łódzkie kluby Calypso Fitness Club zlokalizowane w kompleksach biurowych Brama Miasta oraz Imagine. Włączy je do sieci na zasadzie franczyzy. Łącznie jest już operatorem 12 punktów tej sieci.

4,5tys.

Do takiej liczby obiektów sportowych i rekreacyjnych oferuje dostęp Medicover Sport.

W tym miesiącu spółka informowała już, że w ostatnich miesiącach przejęła sieć 10 (w tym dwóch w budowie) klubów fitness Fit Forma, zlokalizowanych przede wszystkim w Łodzi. Dzięki temu w niespełna rok pozyskała 80 siłowni. Natomiast jej największy konkurent, notowany na GPW Benefit Systems, przejął sieć Total Fitness mającą 14 klubów – zapłaci 75-85 mln zł. Do gry włączyło się też niedawno PZU, lider polskiego rynku ubezpieczeń – do sierpnia już 2,7 tys. obiektów sportowych nawiązało z nim współpracę w programie PZU Sport.

Dynamiczny rozwój:
Dynamiczny rozwój:
Medicover, w którym dyrektorem zarządzającym ds. usług biznesowych jest Artur Białkowski, pierwszą akwizycję na rynku fitness przeprowadził rok temu. Dziś ma 82 kluby, w tym 12 w modelu franczyzowym.
materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane