Metale przemysłowe tanieją w Londynie

PAP
opublikowano: 29-12-2015, 07:59

Ceny miedzi i innych metali przemysłowych spadają na giełdzie w Londynie. Na rynkach są obawy, że w przyszłym roku może nie być zbytu na metale w Chinach, bo gospodarka spowalnia, a więc popyt raczej nie wzrośnie - podają maklerzy. Miedź na LME w dostawach trzymiesięcznych kosztuje 4.617,00 USD za tonę, po spadku notowań aż o 1,6 proc.

Postępujące spowolnienie w gospodarce Chin w tym roku wpłynęło na duże spadki notowań metali na giełdach. Zbliżający się 2016 rok może nie być pod tym względem lepszy.

Na rynkach trwa oczekiwanie na sygnały od chińskich władz, że będą mocniej wspierać wzrost gospodarczy.

Tymczasem podczas dwóch ostatnich sesji, wolnych na giełdzie w Londynie, w Szanghaju metale mocno taniały po danych w Chin, gdzie podano, że spadły zyski tamtejszych firm.

"Rynek i teraz i w najbliższym czasie będzie się nadal koncentrował na danych z Chin, szczególnie związanych ze wzrostem gospodarczym" - mówi Ric Spooner, główny strateg rynkowy w CMC Markets w Sydney.

"Chiny na razie wyraźnie dają do zrozumienia, że będą mocniej stymulować gospodarkę, ale też, że muszą coś zrobić z rynkiem nieruchomości i sektorem przemysłowym" - dodaje.

W środę na LME miedź zdrożała na zamknięciu sesji o 54 dolary do 4.720 USD za tonę.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy