Miasto wprowadza ulgi dla inwestorów

Grzegorz Zięba
10-05-2002, 00:00

Białystok. Rada miejska Białegostoku podjęła uchwałę o wprowadzeniu ulg w podatkach od nieruchomości dla przedsiębiorców. Na takie udogodnienia mogą liczyć firmy, które zainwestują ponad 15 mln zł w nowe obiekty, lub przeprowadzą modernizację starych obiektów na kwotę ponad 10 mln zł. W obu przypadkach przedsiębiorcy są zobowiązani do utworzenia 25 nowych miejsc pracy.

— Zasady te dotyczą tylko firm prowadzących działalność wytwórczą — podkreśla Stanisława Kozłowska, skarbnik UM w Białymstoku.

Z nowych warunków opodatkowania będzie można korzystać przez 5 lat. W pierwszym roku działalności przedsiębiorcy zwolnieni będą z 90 proc. podatku od nieruchomości. W następnych latach będą płacić 80, 70, 60 i 50 proc. podatku.

— Szacujemy, że z powodu ulg do kasy miejskiej nie wpłynie około 3 mln zł. Jednak liczymy, że dzięki temu powstanie do 500 nowych miejsc pracy — dodaje Stanisława Kozłowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Miasto wprowadza ulgi dla inwestorów