Nowa obwodnica Miechowa powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 783, łączącej dwa województwa – małopolskie i świętokrzyskie. Będzie miała 8,36 km długości. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w listopadzie – obwodnicę wybuduje firma Skanska w systemie zaprojektuj i wybuduj.
W ramach inwestycji powstaną 4 ronda: na początku i końcu obwodnicy, na skrzyżowaniu z DK7 oraz na skrzyżowaniu z drogą powiatową z Miechowa w stronę Sędziszowa (nr 1182K).
Zostaną wybudowane również most nad rzeką Cichą i wiadukt nad torami kolejowymi. Wzdłuż obwodnicy powstaną drogi, które zapewnią dojazd do działek, a jednocześnie będą spełniały funkcję ścieżek rowerowych - część z nich będzie pokryta asfaltem.
W systemie zaprojektuj i wybuduj wykonawca odpowiada za aktualizację dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji ZRID (zezwolenia na realizację inwestycji drogowej) i wykonanie robót.
Miechów buduje północną obwodnicę
Małopolska gmina w ciągu trzech lat wybuduje obwodnicę za 52 mln zł - zapowiadają urzędnicy. Dzisiaj podpisano umowę z generalnym wykonawcą.