Międzynarodowe kursy w rękach szefów G7

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 22-10-2007, 00:00

W tym tygodniu na zachowanie głównych walut będą miały wpływ trzy czynniki. Po pierwsze, wyniki zakończonego w weekend spotkania ministrów finansów i szefów banków centralnych państw grupy G7. Po drugie, dane makroekonomiczne z amerykańskiego rynku nieruchomości i wreszcie posiedzenie Fed odbywające się 30 i 31 października.

Możliwym źródłem umocnienia dolara i jena oraz osłabienia euro może okazać się szczyt G7. Zdecydowane stanowisko przywódców w sprawie działań zmierzających do podniesienia wartości walut amerykańskiej i japońskiej może wytworzyć kilkudniowy impuls.

W przeciwną stronę waluty mogą pójść pod wpływem danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym i pierwotnym w Stanach Zjednoczonych. Kondycja tego rynku nie zachwyca, więc ryzyko pojawienia się bardzo słabych danych jest duże. Duże jest też ryzyko obniżki stóp procentowych na październikowym posiedzeniu Fed. A to dolarowi nie pomoże.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu