Miejsca pracy powstają w mieszkaniówce i magazynach

opublikowano: 04-01-2022, 17:38

Boom w segmencie mieszkaniowym i magazynowym sprawia, że tam planuje się najwięcej rekrutacji.

Segmenty budownictwa i nieruchomości, w których widać wzmożone inwestycje, mierzą się z coraz większymi wyzwania w pozyskiwaniu kierowników projektu, kierowników budowy oraz inżynierów. Od rekrutujących firm niejednokrotnie wymaga to zwiększenia budżetu. Kandydaci nie są skłonni do zmiany pracy, a jeśli już, to oczekują wyższych o ok. 10-15 proc. zarobków – wynika z Raportu płacowego Hays 2022.

– Największą przeszkodą w dalszym rozwoju sektora magazynowego i mieszkaniowego jest ograniczona dostępność gruntów. W konsekwencji na rynku obserwowany jest wzrost zapotrzebowania na ekspertów w obszarze akwizycji oraz przygotowania gruntów pod planowane inwestycje. Nie pozostaje to bez wpływu na oferowane wynagrodzenia – komentuje Wioleta Tyszko, ekspertka Hays.

Wynagrodzenie kierownika projektu wynosi min. 15 tys. zł, a max. 30 tys. zł, przy czym najczęściej oferowane jest 19 tys. zł. Na stanowisku menedżera ds. akwizycji gruntów najczęściej oferuje się 16 tys. zł (13-25 tys. zł.), a na stanowisku koordynatora tej specjalności 11 tys. zł (8-13 tys. zł). Dane takie uzyskano na podstawie rekrutacji przeprowadzonych przez Hays Poland w 2021 r.

Poszukujący i poszukiwani w budownictwie i nieruchomościach

93

Tyle proc. firm branży planuje rekrutować w 2022 r.

78

Tyle proc. firm spodziewa się trudności w rekrutacji

48

Tyle proc. specjalistów rozważa zmianę pracy w 2022 r.

28

Tyle proc. specjalistów spodziewa się podwyżki w 2022 r.

Źródło: Raport płacowy Hays 2022

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane