Czytasz dzięki

Miles: podwyżka stóp BoE zbliża się wielkimi krokami

opublikowano: 22-07-2015, 13:19

Czas na podwyższenie stóp procentowych przez Bank Anglii (BoE) zbliża się nieuchronnie, uważa David Miles, jeden z oficjeli odpowiedzialnych za politykę monetarną w Wielkiej Brytanii, cytowany przez agencję Reuters.

Członek Komitetu Polityki Pieniężnej, który odejdzie z tego gremium w przyszłym miesiącu dodaje też, że jest wysoce prawdopodobne, że stopy będą rosły w ciągu kilku kolejnych lat.

David Miles, członek władz monetarnych Banku Anglii
Bloomberg

W wywiadzie udzielonym magazynowi Mortagage Strategy Miles stwierdził, że kluczową kwestą dla BoE będzie dokładne wyznaczenie punktu, w którym na tyle ograniczony zostanie zastój gospodarczy i wzrośnie presja kosztowa, by wskazane było podniesienie stóp z rekordowo niskiego poziomu 0,5 proc. 

Miles nie chciał ujawnić jak będzie głosował w czasie swojego ostatniego posiedzenia władz monetarnych, które od jego dołączenia w 2009 r. ani razu nie przegłosowały podwyżki. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane