Miliony na rewitalizację dla firm

opublikowano: 26-02-2018, 22:00

Na małych i średnich graczy z Wielkopolski czekają nisko oprocentowane pożyczki, m.in. na remont budynków.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) uruchomił preferencyjne finansowanie zwrotne dla przedsiębiorców z województwa wielkopolskiego w ramach programu Jessica 2. W puli jest 286 mln zł. Program wspiera przedsięwzięcia związane z rewitalizacją obszarów zdegradowanych i modernizacją energetyczną budynków. Anna Czyż, rzecznik prasowy BGK, podkreśla, że pożyczki Jessica 2 to najtańszy sposób na finansowanie takich inwestycji

w Wielkopolsce. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego. Warto podkreślić, że firmy mogą liczyć na niskie koszty i długą karencję w spłacie kapitału, a także na korzystniejsze niż rynkowe oprocentowanie pożyczek. Ponadto są one dopasowane do potrzeb konkretnych inwestorów.

— Nowością w stosunku do poprzedniej inicjatywy Jessica jest przeznaczenie aż 173 mln zł na przedsięwzięcia związane z modernizacją energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Do tej pory na pożyczki mogły liczyć tylko wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, towarzystwa budownictwaspołecznego i samorządy. Teraz strumień wsparcia zwrotnego popłynie również do przedsiębiorstw, które realizują projekty dotyczące termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej — wyjaśnia Anna Czyż. Jak podkreśla, w poprzedniej unijnej siedmiolatce w wyścigu po preferencyjne wsparcie na projekty termomodernizacyjne prowadziło województwo pomorskie. BGK będzie przyjmował wnioski do momentu wyczerpania się budżetu programu. Należy je składać w poznańskim oddziale banku przy ul. Składowej 5.

Więcej informacji: www. bgk.pl/jessica2

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu