Millennium nie pozostanie dłużny frankowiczom

opublikowano: 09-10-2019, 11:03

Bank Millennium raczej nie będzie proponował klientom pozasądowego rozwiązania kwestii kredytu we franku, a wobec tych, którym sądy anulują umowę, będzie prawdopodobnie kierować pozwy o odsetki od udostępnionego kapitału, mówi Joao Bras Jorge, prezes instytucji.

Zdaniem menedżera, wyrok TSUE z ubiegłego tygodnia jest pozytywny dla banków, bo wyklucza scenariusz, w którym po wykreśleniu abuzywnych klauzul kredyt stawałby się złotowym z oprocentowaniem według stawki LIBOR.

- To byłby dla nasz czarny scenariusz - przyznaje prezes Banku Millennium, cytowany przez agencję Bloomberg.

Joao Bras Jorge nie podjął się szacunków ewentualnych kosztów dla kierowanego przez niego banku z tytułu sporów z frankowiczami. Zastrzegł tez, że nie widzi na razie powodu do zmiany podejścia w tworzeniu rezerw. Bank poczeka na pierwsze wyroki sądów drugiej instancji, by poznać ich podejście do kwestii anulowania umów i rozliczenia między stronami.

Prezes Banku Millennium uważa za trudną sprawę rozwiązania sporów poza sądami, ponieważ jego zdaniem oczekiwania frankowiczów są wygórowane. 

Jak dodał, Millennium będzie prawdopodobnie pozywać klientów z anulowanymi umowami o odsetki za dostarczenie kapitału.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu