Minimalna zmiana wartości indeksów giełdy w Tokio

(Marek Druś)
opublikowano: 01-02-2005, 08:29

Giełda w Tokio zakończyła spadkiem niewielkimi zmianami głównych indeksów. Nikkei spadł o 0,03 proc. Topix wzrósł o 0,03 proc. Inwestorzy pozbywali się przede wszystkim akcji spółek branży motoryzacyjnej.

Giełda w Tokio zakończyła spadkiem niewielkimi zmianami głównych indeksów. Nikkei spadł o 0,03 proc. Topix wzrósł o 0,03 proc. Inwestorzy pozbywali się przede wszystkim akcji spółek branży motoryzacyjnej.

Poniedziałkowe wzrosty na giełdach w USA nie poprawiły nastrojów japońskich inwestorów. Kolejne spółki technologiczne ostrzegły, że mogą nie osiągnąć prognozowanych wyników. Do Sony, NEC, Kyocery i Fujitsu, które zrobiły to w ubiegłym tygodniu, dołączyły teraz Toshiba, Pioneer i TDK.

Mocno staniały akcje Mitsubishi Motors. Phoenix Capital, który kupił w lipcu ubiegłego roku pakiet 28 proc. akcji spółki, zapowiedział jego sprzedaż.

Staniały akcje Hondy. Trzeci japoński producent aut poinformował o 20 proc. spadku styczniowej sprzedaży na krajowym rynku.

Podrożały akcje Bridgestone. Popyt na akcje największego na świecie producenta opon wywołała wiadomość o podwyższeniu przez niego dywidendy za drugie półrocze.

W branży finansowej wyraźnie spadł kurs czwartego japońskiego banku, UFJ Holdings. W prasie pojawiły się informacje, że Mitsubishi Tokyo Financial Group zapłaci mniej za jego akcje niż oczekiwano.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane