Mobius chce postępowania KPWiG ws. opłaty TP SA za Orange

(Marek Druś)
opublikowano: 02-08-2005, 19:25

Mark Mobius zwrócił się KPWiG o wszczęcie oficjalnego postępowania w sprawie opłaty licencyjnej za korzystanie przez TPSA z marki Orange należącej France Telecom, głównego akcjonariusza polskiej spółki, poinformowała na swojej stronie internetowej agencja Reuters powołując się na list szefa Templeton Emerging Markets Fund.

Mark Mobius zwrócił się KPWiG o wszczęcie oficjalnego postępowania w sprawie opłaty licencyjnej za korzystanie przez TPSA z marki Orange należącej France Telecom, głównego akcjonariusza polskiej spółki, poinformowała na swojej stronie internetowej agencja Reuters powołując się na list szefa Templeton Emerging Markets Fund.

To kolejne działanie Mobiusa w tej sprawie. 18 lipca Reuters poinformował, że szef Templeton Emerging Markets Fund zaapelował do niezależnych członków rady nadzorczej TP SA aby ‘utrącili’ pomysł wypłaty przez spółkę opłaty licencyjnej za korzystanie z marki Orange. W przesłanym do nich liście szacował, że pochłonie ona 12 proc. zysku Centertela – operatora sieci Idea. Chodzi o kwotę 27 mln USD rocznie. Mobius uznał, że taka opłata byłaby zbyt wysoka. Sięgnęłaby bowiem aż 1,6 proc. przychodów Centertela. Węgierski Magyar Telekom płaci tymczasem Deutsche Telekom w podobnej sytuacji równowartość 0,2 proc. przychodów.

Mobius napisał w liście do niezależnych członków rady nadzorczej TP SA, że w jego ocenie to Orange powinien płacić polskiej spółce za wprowadzenie tej marki na rynek, bo jest ona na nim mało rozpoznawalna.

Według Reutersa, Templeton Emerging Markets Fund ma ok. 2 proc. akcji TP SA.

MD, Reuters.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Mobius chce postępowania KPWiG ws. opłaty TP SA za Orange