Możliwe chwilowe osłabienie złotego

Marcin Ciechoński
opublikowano: 24-03-2010, 00:00

Wczorajsza sesja nie przyniosła istotnych zmian. Kurs EUR/USD oscyluje w pobliżu 1,35 i dopiero zamknięcie dnia poniżej tej wartości byłoby sygnałem do dalszego umocnienia dolara. Na sesji dzisiejszej konsolidacja na rynkach może się utrzymać, ze względu na rozpoczynający się jutro szczyt Unii Europejskiej. Inwestorzy będą czekali na nowe informacje w sprawie Grecji. Coraz bardziej realna wydaje się jednak korekta wzrostowa, ponieważ rynek w ciągu kilku dni spadł szybko z poziomu 1,38 do 1,35.

Polska waluta również nie wykazuje konkretnego kierunku zmian. Pomimo, że wahania w ciągu jednej sesji są duże, to rynek pod koniec dnia wraca do poziomów otwarcia. Jeśli spełni się scenariusz z korektą na parze EUR/USD, to złoty w najbliższych dniach może pozostać w konsolidacji. W perspektywie najbliższych tygodni prawdopodobne jest chwilowe osłabienie złotego.

Marcin Ciechoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Ciechoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy