Możliwe wcześniejsze wybory

Onet, TVN24
opublikowano: 27-01-2008, 11:22

Poseł Jarosław Gowin z Platformy Obywatelskiej stwierdził w TVN24, że kolejne wybory parlamentarne najprawdopodobniej odbędą się wcześniej niż na jesieni 2011. Wskazał przy tym na powód, jakim ma być Polska prezydencja w Unii Europejskiej przypadająca na ten właśnie czas.

Ocenił jednocześnie, że nie do pomyślenia byłyby wybory parlamentarne w czasie polskiej prezydencji. Dodał jednak, że to jest jedyny powód planowania przyspieszonych wyborów i nie przewiduje żadnego kryzysy w koalicji rządowej, który miałby przyspieszyć wybory.

- Warto się nad tym poważnie zastanowić. Jest porozumienie polityczne i trzeba się naprawdę poważnie zastanowić czy wybory nie powinny być na początku 2011 roku – skomentował Zbigniew Chlebowski (przewodniczący klubu Platformy) w Radiu Zet wypowiedzi Jarosława Gowina. Potwierdził jednocześnie, że chodzi o fakt przejęcia przez Polskę przewodnictwa w UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Onet, TVN24

Polecane