MSP nie chce zwalniać prezesa Lotosu, oceni prezesa PKN

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-11-2005, 13:08

Minister skarbu powiedział we wtorek, że nie widzi powodów do odwołania prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza, zamierza natomiast przyjrzeć się pracy prezesa PKN Orlen Igora Chalupca.

Minister skarbu powiedział we wtorek, że nie widzi powodów do odwołania prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza, zamierza natomiast przyjrzeć się pracy prezesa PKN Orlen Igora Chalupca.

"Nie widzę powodów do odwołania prezesa Lotosu. Jeśli chodzi o prezesa Orlenu, to Igor Chalupec wygrał postępowanie kwalifikacyjne i wszedł do spółki w strasznej sytuacji po poprzednim zarządzie" - powiedział dziennikarzom we wtorek minister skarbu Andrzej Mikosz.

"Przeprowadzimy ocenę pracy prezesa Chalupca" - dodał.

Minister skarbu Andrzej Mikosz zapowiedział, że w czwartek spotka się z przedstawicielami firm paliwowych w sprawie możliwości obniżenia przez nie marż na paliwa.

"Chcemy tę sprawę przedyskutować ze spółkami" - powiedział Mikosz dziennikarzom po spotkaniu nt. warunków inwestowania w Polsce. 

"Muszę dbać o interes całej gospodarki, wszystkich konsumentów i wszystkich Polaków, a nie tylko o interes firm paliwowych" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane