MTK rozdały nagrody oraz wyróżnienia

Małgorzata Zdunek
25-05-2001, 00:00

MTK rozdały nagrody oraz wyróżnienia

Podczas Międzynarodowych Targów Eletroenergetyki, Elektrotechniki, Elektroniki i Telekomunikacji Eltarg 2001, które zakończą się dziś w Katowicach, przyznano 18 nagród i wyróżnień. Uhonorowano nimi wyłącznie krajowe firmy.

W konkursie na najlepszy produkt, zorganizowanym podczas X Międzynarodowych Targów Eletroenergetyki, Elektrotechniki, Elektroniki i Telekomunikacji Eltarg 2001, które rozpoczęły się 22 maja i potrwają do dziś na terenach wystawowych Międzynarodowych Targów Katowickich, przyznano 7 nagród i 11 wyróżnień.

Zwycięskie firmy

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w sześciu kategoriach tematycznych. W grupie elektroenergetyka medale zdobyły firmy: Elektromontaż-3 z Katowic oraz Elektromontaż-Eksport oddział z Lublina, natomiast wyróżnienia otrzymały: giełdowa Elektrobudowa z Katowic, krakowski Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych oraz Zakład Produkcji Urządzeń Elektrycznych El-Q z Częstochowy.

— Natomiast wśród podmiotów z branży elektronicznej jury przyznało medal Instytutowi Tele- i Radiotechnicznemu z Warszawy oraz Centrum Elektryfikacji i Automatyzacji Górnictwa Emag z Katowic — wylicza Piotr Kubica, kierownik biura prasowego MTK.

Dyplomem w tej kategorii wyróżniono spółkę Sonel ze Świdnicy. W grupie elektrotechnika przyznano jeden medal, który otrzymała firma APS Nowoczesne Systemy Zasilania z Warszawy, natomiast dyplomy zdobyły: spółka Danfoss z Grodziska Mazowieckiego, spółka Hulanicki & Bednarek z Chełmu oraz Fabryka Sprzętu Elektrotechnicznego Kontakt z Czechowic-Dziedzic. Wśród firm, oferujących produkty oświetleniowe, medal otrzymała Firma Produkcyjno-Handlowa Art Metal z Łapina Górnego, natomiast wyróżnienia — Zakład Handlowo- -Usługowy Rosa z Lędzin oraz spółka Hybryd z Pyskowic.

Tylko jedna firma zwyciężyła w kategorii grzejnictwo — medal przyznano spółce Elektrotermia z Krakowa za piec akumulacyjny statyczny powierzchniowo-kanałowy. Natomiast w grupie telekomunikacja jury zdecydowało o wyróżnieniu warszawskich firm: Pyrylandia oraz Polkomtel.

Najlepszy wyrób

— Jury wybrało też najlepszy wyrób prezentowany na targach Eltarg. Postanowiono wystąpić do prezesa SEP o nadanie medalu spółce Eletromontaż-3 z Katowic za rozdzielnicę średniego napięcia typu RV-12 — mówi Piotr Kubica.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MTK rozdały nagrody oraz wyróżnienia