Na GPW utrzymuje się niewielka przewaga podaży

24-01-2003, 10:51

Warszawska giełda rozpoczęła ostatnie w tygodniu notowania od minimalnych spadków indeksów. Dość szybko zostały one jednak zniwelowane. Jeszcze przed upływem pierwszej godziny sesji indeksy znów spadły poniżej poziomu ostatnich zamknięć. Część inwestorów zdecydowała się zrealizować zyski po wczorajszych wzrostach. Tak dzieje się w przypadku akcji Optimusa.

W pierwszej fazie notowań na GPW główne indeksy utrzymują się w pobliżu poziomu ostatnich zamknięć. Część inwestorów realizuje zysk po wczorajszych wzrostach. Akcje Optimusa, które zyskały podczas wczorajszej sesji ponad 10 proc. wartości, wyraźnie tanieją. Notowania papierów spółki ustawiła pierwsza transakcja, w której wymieniono po prawie 1500 jej akcji po cenie o blisko 3 proc. niższej niż na czwartkowym zamknięciu.

Spadło również zainteresowanie spółkami informatycznymi. Jedynie akcje Softbanku wciąż wyraźnie drożeją.

Na początku sesji widać również większą podaż akcji TP SA, Pekao i PKN Orlen, które cieszyły się dużym popytem w drugiej połowie wczorajszej sesji.

Niewielki wzrost kursu notują akcje BPH PBK. Papiery banku kończyły wczorajszą sesję niewielkim spadkiem ceny. W transakcjach wymieniane są niewielkie ilości akcji spółki.

Wciąż dużym popytem cieszą się akcje LPP. Spółka drożeje kolejną sesję, co wiąże się z deklaracjami wyraźnej poprawy jej wyników w tym roku złożonymi przez zarząd.

Nie zareagował na złe wiadomości kurs PGF. Prezes spółki poinformował w piątek, że nie zrealizuje ona prognozy zysku w 2002 roku. Spółka zapowiadała, że sięgnie on 28 mln zł. W rzeczywistości może być o ok. 3 mln zł niższy.

Duże wymiany papierów widać na akcjach 4Media. Choć właściciela zmienia po 20-30 tys. papierów spółki, jej cena wciąż pozostaje na poziomie ostatniego zamknięcia.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW utrzymuje się niewielka przewaga podaży