Czytasz dzięki

Na NewConnect zrobiło się nerwowo

opublikowano: 12-08-2020, 09:29
aktualizacja: 12-08-2020, 11:45

Sezon wyników na NewConnect będzie miał na dniach kulminację, tymczasem na małej giełdzie podaż przycisnęła, ale spekulanci nie oddają pola.

Wczoraj NCIndex spadł o ponad 4 proc., dziś skala przeceny jest zbliżona.

NCIndex intraday

Po krachu z 30 lipca, kiedy indeks zanurkował o rekordowe 15 proc., "byczki" podjęły próbę odbicia, ale szczytu nie udało się poprawić. Zamiast tego jest więc druga fala korekty. 

Przed takim scenariuszem na łamach "PB" ostrzegał prof. Krzysztof Broowski

— Czwartkowa sesja przypomina wybrane sesje z czasów hossy lat 2003-07. W maju 2006 r. też zdarzył się tak drastyczny spadek cen większości walorów. Potem notowania poszły w górę i wszyscy się cieszyli, że utrzymali długie pozycje, a nawet zarobili. Bardzo często jest tak, że przed przyszłym szczytem cen pojawia się silna korekta, po czym rynek wychodzi jeszcze wyżej, ale potem jest już koniec. Bańka pęka i nie ma zmiłuj. Teraz zaczynają dominować podobne komentarze. Natomiast problem polega na tym, że jak rynek minie szczyt, to taka strategia się nie sprawdzi. Inwestorzy będą przekonani, że jak przetrzymają falę spadków, to wszystko wróci do normy. Niestety, może okazać się, że tak nie będzie — mówił prof. Krzysztof Borowski kilka dni temu.

NCIndex za ostatnie 3 miesiące

 

Dziś mocnej wyprzedaży doświadczają mocno wcześniej rozgrzane walory, takie jak 4Mass (zobacz zapis czatu z prezesem>>) , Columbus (spółka opublikuje po sesji wyniki za II kwartał) czy Biomaxima.

Cuda dzieją się na Lauren Peso. Kurs tej ostatniej spółki spadał o niemal 30 proc., by przed południem wyjść nad kreskę i rosnąć o kilkanaście procent. 

Nadal nie doszło tymczasem do zrównoważanie kursu Black Pearl. O zamiarach spółki i ich zderzeniu z rzeczywistością piszemy dziś obszernie w "PB">>

Opublikowane dziś i wczoraj po sesji wyniki nie pomagają dziś notowaniom żadnej z firm. Zobacz relację z sezonu wyników na NC>>

Konrad Ryczko z DM BOŚ nie ma wątpliwości, że miesiąc miodowy na małej giełdzie dobiegł końca. 

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane