Czytasz dzięki

Sezon wyników na NewConnect (RELACJA)

opublikowano: 12-08-2020, 07:44
aktualizacja: 13-08-2020, 07:09

Wyniki spółek, komentarze zarządów, reakcje inwestorów - w jednym miejscu najważniejsze informacje z rynku, który w tym tygodniu przeżyje kulminację sezonu raportów finansowych.

9:09 Carbon Studio, producent gier w tematyce VR-u wypracował 1,27 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w pierwszym półroczu br. Od stycznia do czerwca br. zysk netto osiągnął poziom 0,46 mln zł, z czego prawie 0,28 mln zł spółka wypracowała w drugim kwartale br. W pierwszym półroczu 2019 r. spółka wypracowała 835 tys. zł przychodów netto i 486 tys. zł zysku netto. 

7:08 Spółka Columbus Energy, która zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych, zanotowała w II kwartale 2020 r. 10,01 mln zł zysku netto. To cztery razy więcej niż przed rokiem, ale jednocześnie o jedną czwartą mniej niż w I kwartale

.Więcej...

Środa 12 sierpnia

14:22 Browar Czarnków (jest w restrukturyzacji) podał słabe wyniki za II kwartał. Przychody spadły o 38 proc., firma ma także stratę netto (806 tys. zł).

"Wpływ na uzyskany poziom sprzedaży poniżej analogicznego okresu roku ubiegłego miał wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego a następnie stan epidemii na terenie całego kraju. Spadek sprzedaży wpłynął zarówno na handel w kanale tradycyjnym jak równie w kanale nowoczesnym. Dotychczasowi odbiorcy wycofywali się z wcześniej uzgodnionych akcji promocyjnych. Ograniczony został w znacznym stopniu kontakt z sieciami handlowymi. Jakiekolwiek działania w celu aktywnej obecności na rynku zostały ograniczone do minimum. W okresie pandemii wirusa SARS-CoV2zmieniłasię również zawartość koszyka zakupowego klientów – poza towarami pierwszej potrzeby, zakup piwa została niemal całkowicie ograniczony. Szacuje się że sprzedaż piwa spadła ok. 40 proc., w stosunku do stanu sprzed pandemii" - podano w komunikacie.

Firma nie mogła przy tym skorzystać z tarczy z PFR, bo nie mogą na nią liczyć podmioty, które przed wybuchem pandemii były w restrukturyzacji.

14:06 Inwestorzy z niecierpliwością czekają na wyniki Columbusa. Czego oczekują użytkownicy Twittera? Przypomnijmy, że w I kwartale zysk netto wyniósł 13 mln zł.

13:07 Draw Distance, producent gier z NewConnect wypracował 1,2 mln zł przychodów netto i 0,4 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r. W analogicznym okresie 2019 r. spółka wypracowała 0,57 mln zł przychodów netto i 9 tys. zł zysku netto. 

Kurs reaguje pozytywnie.

10:17 Prime Bit Games, kolejny z Newconnectowych producentów gier, zakończył II kwartał zyskiem, ale całego półrocza nie udało się zamknąć dodatnim wynikiem netto. Spółka tłumaczy to tym, że pandemia spowodowała zmniejszenie zamówień na gry (spółka produkuje własne tytuły, ale robi je także na zamówienie dla innych wydawców).

Spółka wydaje gry w modelu Freemium - są do ściągnięcia za darmo, ale za dodatkowe pakiety trzeba zapłacić.

9:14 Red Dev Studio, producent gier, który jako pierwszy po udanej akcji crowdfundingowej dał inwestorom możliwość wyjścia przez NewConnect, wypracował w II kwartale 2020 r. 48,7 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży w porównaniu z 16,4 tys. zł w II kwartale 2019 r. Firma zamknęła II kwartał. br. stratą netto na poziomie 20 tys. w porównaniu do 238 tys. zł zysku w analogicznym okresie 2019 r. 

„Wzrost przychodów ze sprzedaży gier nastąpił przy tym pomimo tego, że w II kwartale 2020 r. nie udało się doprowadzić do premier kilku tytułów spółki. Premiery te będą miały miejsce w III kwartale 2020 r., co przy utrzymaniu stałego poziomu kosztów działalności operacyjnej powinno bardzo istotnie i korzystnie wpłynąć na wyniki spółki już za III kwartał 2020 r.” – głosi spółka w raporcie.

W czasie emisji crowdfundingowej spółka wyceniła się na 5,6 mln zł. Wycena tuż przed debiutem na NewConnect wzrosła do 10 mln zł. Aktualnie spółka jest warta ponad 18 mln zł. O wejściu na giełdę i planach Wojciecha Sypko – prezesa spółki – pisaliśmy już wcześniej w „PB”. 

 

8:52 Nie tylko wynikami żyją inwestorzy.  Moonlit, producent gier z NewConnect, chce pozyskać 2,5 mln zł i zapowiada, że wykorzysta je lepiej niż pieniądze z poprzedniej emisji. Więcej w artykule Grzegorza Suteńca>>

8:35 Geotrans zanotował 5,5 mln zł zysku netto w II kwartale oraz 9 mln zł w I półroczu. Przychody wzrosły o - odpowiednio - 121 i 97 proc. do 13,6 i 23,8 mln zł.

Geotrans zajmuje się zagospodarowaniem odpadów poprocesowych, czyli np. osadów ściekowych i kompostu nienormowanego.

W najbliższym czasie przedstawi nową strategię rozwoju.

- Podstawowym celem nowej strategii będzie skokowy wzrost biznesu, przy zachowaniu atrakcyjnych rentowności głównych segmentów działalności. Główne założenia zamierzamy przedstawić w najbliższym czasie. W lipcu podpisaliśmy z przedstawicielem branży wodociągowo-kanalizacyjnej cztery umowy na zagospodarowanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych o łącznej wartości. 7,4 mln. To rekordowy kontrakt w historii spółki. Chcemy utrzymać pozytywny trend wynikowy w kolejnych kwartałach - komentuje Przemysław Weremczuk, prezes Geotransu.

Notowania spółki mocno rosły (+963 proc. w 1 rok), do czego przyczyniły się także te zamiary:

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

"Szukając nowych źródeł dywersyfikacji przychodów zwróciliśmy swoją uwagę na odnawialne źródła energii czego rezultatem było podpisanie listu intencyjnego określającego wstępne warunki współpracy pomiędzy Emitentem a spółką Columbus Energy S.A. Intencją stron jest współpraca w zakresie realizacji inwestycji fotowoltaicznych na zrekultywowanych terenach zdegradowanych, zamkniętych składowiskach odpadów oraz na obiektach oczyszczalni ścieków. Na dzień publikacji raportu za II kwartał 2020 r. wytypowana została już lokalizacja dwóch pilotażowych projektów instalacji farm fotowoltaicznych, jednakże nie rozpoczęły się jeszcze zapowiadane na koniec maja prace nad ich uruchomieniem"  - głosi raport spółki.

8:11 "Ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią restrykcje w kwietniu i maju praktycznie nie odbywały się planowe zabiegi operacyjne w szpitalach. Funkcjonowanie gabinetów medycyny estetycznej i anti-aging zostało również zawieszone. W ten sposób Spółka została pozbawiona głównych źródeł przychodów" - tak spółka Massmedica tłumaczy spadek przychodów w II kwartale o 58 proc. i stratę netto w tym okresie.

Raport spółki>>

8:08 Dziś wyniki opublikują m.in. Columbus, Draw Distance i Geotrans.

7:55 Grupa ELQ, która zajmuje się produkcją stacji transformatorowych, ale wchodzi też w segment instalacji fotowoltaicznych, w drugim kwartale zanotowała 518 tys. zł zysk netto, o 45 proc. więcej r/r, mimo spadku przychodów o 18 proc. do 5,95 mln zł.

 - Poprawa wyników w drugim kwartale w porównaniu do pierwszego kwartału bieżącego roku jest efektem większego zaawansowania w realizacji zawartych kontraktów. Taka tendencja powinna utrzymać się do końca bieżącego roku - powiedział Krzysztof Zawadzki, prezes ELQ.

W całym I półroczu przychody spadły o 32 proc., a zysk netto o 97 proc. do 39 tys. zł.

- Poziom przychodów oraz wyniku netto w pierwszym półroczu w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynika przede wszystkim z odmiennego rozkładu zamówień na 2020 rok i wynikającego z tego innego harmonogramu produkcji.  Potwierdza to portfel zamówień na obecny rok, który znajduje swoje odzwierciedlenie w stanie zapasów spółki, a przede wszystkim w otrzymanych zaliczkach na poczet dostaw i usług. Są one wyższe o niemal 20 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku – wyjaśnia prezes Krzysztof Zawadzki.

7:50 Plantwear, którego notowania przeżywają korektę wcześniejszej zwyżki, w II kwartale 2020 odnotował 2,18 mln zł przychodów oraz 64 tys. zł straty netto.

"Wpływ na wyniki spółki w tym okresie miały niepewne nastroje konsumentów w początkowej fazie pandemii, a także nakłady inwestycyjne związane ze zwiększaniem skali biznesu. Spółka zapowiada realizację nowej strategii opartej na czterech filarach działalności" - głosi komunikat prasowy spółki, która zajmuje się produkcją i sprzedażą drewnianych zegarków i biżuterii.

Spółce więcej miejsca poświęciliśmy w "PB" przed debiutem na NC>>

Raport>>

7:46 Photon Energy, czyli kandydat do przejścia na główny rynek (byłby to już trzeci debiut spółki na GPW) i jedna z gwiazd fotowoltaicznej hossy, opublikował wyniki za II kwartał. Przychody w tym okresie wzrosły o 18 proc. do prawie 40 mln zł, EBITDA o 21 proc. do 18,9 mln zł, natomiast strata netto wyniosła 4,3 mln zł, co spółka tłumaczy ujęciem podatku odroczonego. 

Raport spółki>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Szymon Maj

Polecane