Na Wall Street indeksy odrabiają straty

opublikowano: 11-10-2022, 17:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Początek wtorkowej sesji na rynkach akcji w USA zdominowała podaż, ale podobnie jak dzień wcześniej spadek S&P500 do nowego minimum zmobilizował popyt.

Po ok. 90 minutach handlu Średnia Przemysłowa Dow Jones, która krótko po otwarciu traciła 0,4 proc., rosła o 0,4 proc. przy drożejących 17 z 30 blue chipów. S&P500, który tracił w pierwszych minutach sesji nawet 1,2 proc. i miał najniższą wartość od listopada 2020 roku, odrobił część strat i spadał o 0,4 proc. przy 279 taniejących spółkach z indeksu. Nasdaq Composite, przeceniony w pierwszych minutach handlu o 1,7 proc., zredukował stratę do 0,8 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Podaż przeważa w 7 z 11 głównych segmentach rynku. Najmocniej tanieją spółki finansowe, świadczące usługi telekomunikacyjne (po -1,0 proc.) oraz IT (-1,2 proc.). Kolejny dzień mocniej niż rynek tanieją spółki półprzewodnikowe. Indeks PHLX Semiconductor spadał o 2,7 proc. Oprócz zaostrzenia przez USA restrykcji na handel branży z Chinami szkodzą jej doniesienia o dalszym dużym spadku dostaw PC-tów na świecie. Najlepiej na tle rynku wyglądają segmenty nieruchomości (0,3 proc.), ochrony zdrowia (0,7 proc.) i dóbr codziennego użytku (1,25 proc.), gdzie motorem są spółki handlu detalicznego zajmujące się sprzedażą żywności podstawowych produktów (1,8 proc.).

Rentowności obligacji 10-letnich USA wzrosła we wtorek do 3,97 proc. zbliżając się do 52-tygodniowego maksimum wynoszącego 3,99 proc. Rentowność „dwulatek” jednak spada, podobnie jak indeks dolara. Inwestorzy czekają na serię danych makro w najbliższych dniach, przede wszystkim czwartkowy raport o inflacji we wrześniu. Wcześniej, w środę, opublikowane zostaną „minutes” z ostatniego posiedzenia FOMC. W piątek rozpocznie się natomiast sezon wyników kwartalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane