Na Wall Street stabilnie

aktualizacja: 17-07-2017, 22:07

Poniedziałkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Indeks S&P 500 dopadła stagnacja po tym jak w piątek wspiął się na nowy rekordowy poziom. Ruda żelaza, cynk i miedź drożały po publikacji danych z chińskiej gospodarki, która w drugim kwartale rosła mocniej od prognoz. Dolar ustabilizował się po pięciu dniach spadków. Spadły natomiast rentowności obligacji skarbowych.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Nowe rekordy na Wall Street zdaniem analityków świadczą o tym, że apetyt inwestorów na ryzyko w dalszym ciągu jest duży. Sporządzany przez Citogroup Risk Aversion Macro Index, mierzący awersję do ryzyka monitorując wiele klas aktywów, znalazł się na najniższym poziomie od trzech lat i poziomie sprzed kryzysu finansowego z 2008 r.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień spadkiem o 0,04 proc., Standard & Poor's 500 tracił 0,01 proc., a Nasdaq zwyżkował o 0,03 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na Wall Street stabilnie