Najlepszą inwestycją jest… dolar

MWIE, Moneynews.com
opublikowano: 12-01-2011, 11:15

Dolar będzie w tym roku dobrą inwestycją, bo skup obligacji przez Fed poprawi koniunkturę w USA, zamiast, jak przewidują czarnowidze, doprowadzić do upadku waluty.

Tak przynajmniej twierdzą najlepsi stratedzy walutowi poprzedniego półrocza: Wells Fargo, Bank of Tokyo-Mitsubishi oraz SJS Markets. Mogący pochwalić się najbardziej trafnymi prognozami Nick Bennenbroek, główny strateg Wells Fargo, przewiduje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy dolar umocni się względem euro o 5 proc., a wobec jena aż o 11 proc.

Wyniki sondażu odzwierciedlają znaczną poprawę w gospodarce amerykańskiej, jaka dokonała się na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Jeszcze w październiku, tuż przed decyzją o wznowieniu programu skupu aktywów, dolar był najsłabszy wobec euro od blisko roku.

- Wzrost gospodarczy w USA prześcignie wzrost w Europie, Japonii, a nawet w Wielkiej Brytanii, przez co dolar będzie zyskiwał względem innych walut – powiedział Bennenbroek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Moneynews.com

Polecane