Najlepszy bar świata jest w Nowym Jorku

opublikowano: 09-10-2019, 22:00

Greenwich Village wbrew pozorom nie ma związku z deszczowym klimatem Londynu ani też z uwielbianym przez Brytyjczyków piwem.

To dzielnica mieszkaniowa na Manhattanie w Nowym Jorku (choć Londyn też ma swoje Greenwich). Dlaczego warto się tam wybrać? Znajdująca się tam niepozorna knajpa Dante, należąca obecnie do grupy australijskich przyjaciół, została ogłoszona najlepszym barem świata.

W tegorocznym rankingu World’s 50 Best Bars pokonała luksusowe lokale na całym świecie i zdeklasowała londyńskie puby, które dotychczas zajmowały pierwsze miejsca w tym rankingu, przygotowywanym przez 500 profesjonalnych krytyków trunków alkoholowych z całego świata.

Bar Dante serwuje współczesną włoską kuchnię i koktajle alkoholowe, ale znany jest głównie z wyśmienitej kawy. Jego początki sięgają 1915 r. (obecni właściciele przejęli go w tym stuleciu). Drugie miejsce w rankingu zajął Bar Connaught w Londynie, a tuż za nim wylądował Florería Atlántico w Buenos Aires.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane