Nasdaq odrobił straty

DI
12-09-2011, 17:48

Spadki na europejskich rynkach akcji, wywołane doniesieniami o szykowaniu się Niemiec na ogłoszenie niewypłacalności Grecji, wystraszyły także amerykańskich inwestorów. Dość szybko pojawili się jednak chętni na przecenione akcje.

W Europie najmocniej traciły akcje banków, m.in. BNP Paribas, Societe Generale i Credit Agricole. Pojawiły się pogłoski, że Moody’s Investors Service chce obniżyć ratingi największych francuskich banków z powodu posiadanych przez nie znaczących ilości obligacji Grecji. Inwestorzy pozbywali się także akcji spółek ubezpieczeniowych.

Te same obawy co w Europie wywołały wyprzedaż na amerykańskich rynkach akcji. Inwestorzy pozbywają się akcji największych banków, m.in. Morgan Stanley, Goldman Sachs i JPMorgan Chase & Co. Dodatkowo Citigroup obniżył prognozę ich zysku w obecnym kwartale. Na początku sesji drożały akcje Bank of America. Największy pod względem aktywów bank w USA zapowiedział cięcie prawie 5 mld USD kosztów, co ma przywrócić mu rentowność. Umocnienie dolara i przecena wielu surowców spowodowały, że największe straty notują jednak spółki materiałowe i przemysłowe. Najszybciej nad kreskę wyszły jednak spółki technologiczne. Nasdaq jest już na umiarkowanym plusie. Akcje NetLogic Microsystems drożeją o 50 proc. po wiadomości, że Broadcom, który produkuje chipy dla Apple, przejmie spółkę za 3,7 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nasdaq odrobił straty