Nastała cisza po ostatnich zawirowaniach na giełdzie

Grzegorz Zalewski
01-10-2001, 00:00

Nastała cisza po ostatnich zawirowaniach na giełdzie

Po kilku tygodniach silnych spadków ostatnie sesje były wyjątkowo spokojne. Za skrajną można uznać zwłaszcza sesję piątkową, gdy zmienność na grudniowych kontraktach na WIG20 praktycznie do samego końca sesji nie przekraczała 10 punktów. Takie sesje to zwykle koszmar day-tradera. Dla grających na szybkich dziennych zmianach sytuacja, gdy przez większość czasu ruchy cen nie pokrywają nawet prowizji, nie należy do pozazdroszczenia. Co gorsza, trudno nawet powiedzieć, że w takim dniu się nie zarabia. Prawdopodobnie o wiele częściej się traci, licząc na nadchodzące silniejsze wybicie.

Stabilizacja z ubiegłego tygodnia doprowadza już po raz kolejny do sytuacji gdy przewidywanie dalszego ruchu nie ma większego sensu. Z uwagi na dominujący spadkowy trend preferowane są raczej pozycje krótkie i tak też zaleca większość systemów podążających za trendem. Poziom obronny dla krótkich pozycji to aktualnie obszar 1030-1060 pkt.

Inwestorzy korzystający z analizy technicznej powinni zwrócić uwagę na kontrakty na Elektrim. Na wykresie wyraźnie zarysowała się konsolidacja, po wybiciu której może nastąpić silny ruch. Oczywiście w tej chwili nie należy zgadywać, w którą stronę nastąpi wybicie, tylko zająć pozycję zgodną z jego kierunkiem, gdy stanie się ono faktem. Obecnie wykres znajduje się w dolnej strefie konsolidacji co zwiększa szansę spadku. Sygnałem zajęcia krótkiej pozycji będzie jednak dopiero pokonanie od góry poziomu 17,70 zł.

Możliwy jest również wzrost ceny w ramach obecnego bocznego trendu nawet do 22,60 i wówczas wybicie ponad ten poziom można uznać kategorycznie jako sygnał zajęcia długiej pozycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zalewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Nastała cisza po ostatnich zawirowaniach na giełdzie