Czytasz dzięki

Negatywna rekomendacja dla CD Projektu

opublikowano: 13-05-2020, 10:17

Krzysztof Tkocz, analityk DM BDM, w raporcie z 6 maja wydał rekomendację "redukuj" dla akcji CD Projektu z ceną docelową 332 zł.

'Naszym zdaniem aktualna wycena dewelopera dyskontuje już sukces gry „Cyberpunk 2077”. W swoich prognozach spodziewamy się, że w rok od premiery gra sprzeda się w nakładzie 30 mln kopii, co pozwoli wygenerować w tym okresie zysk na poziomie 2,4 mld zł. Pragniemy zauważyć, że osiągając taki wynik stanie się drugą najlepiej sprzedającą się produkcją zaraz po GTAV, która to w pierwszym roku swojej sprzedaży rozeszła się w nakładzie 34 mln kopii na konsole starej generacji (aktualnie jest to już liczba w okolicach 120 mln). Ponadto czekamy na finalną akcję marketingową tej produkcji" - napisano w uzasadnieniu.

Adam Kiciński, prezes CD Projektu, po flagowym tytule, „Cyberpunku 2077” spodziewa się bardzo dużo — jakościowo i biznesowo.
Zobacz więcej

WIELKIE NADZIEJE:

Adam Kiciński, prezes CD Projektu, po flagowym tytule, „Cyberpunku 2077” spodziewa się bardzo dużo — jakościowo i biznesowo. Marek Wiśniewski

Zdaniem analityka, biorąc pod uwagę obecną sytuacje na świecie, w tym odwołane targi gamingowe, przeprowadzenie kampanii na poziome zasięgów z ubiegłego roku może być ciężkie do zrealizowania.

"Niemniej jednak oczekujemy kreatywności ze strony REDów" - zaznacza Krzysztof Tkocz.

Specjalista liczy po premierze liczymy na trzy duże DLC do tej produkcji, które będą debiutowały w odstępach co pół roku, tym samym będą miały spory wpływ na utrzymującą się sprzedaż w kolejnych latach.

"Spodziewamy się trybu multiplayer w 2022 roku. Uważamy, że „Cyberpunk 2077” jest grą, która idealnie wpasuje się w tryb rozgrywki wieloosobowej, pragniemy jednak zauważyć, że jest to bardzo wymagający projekt, którego global launch może być odwlekany w czasie. Czekamy również na odtajnienie produkcji mobilnej spółki Spokko oraz na rozpoczęcie prac na kolejną grą z uniwersum Wiedźmina zaraz po premierze „CP2077” - dodano.

Raport dostępny jest w załączniku.

Rekomendacja dla CD Projektu

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane