Czytasz dzięki

5 rekomendacji dla akcji producentów gier

opublikowano: 13-05-2020, 09:58

Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, zaktualizował rekomendacje i wyceny akcji pięciu spółek z branży gier.

Zalecenie „kupuj” obowiązuje już tylko dla Ten Square Games, z pozostałych przypadkach rekomendacje brzmią „trzymaj”.

Zobacz więcej

Rekomendacje od analityka DM BOŚ

Analityk nie ma wątpliwości, że bardzo dobre zachowanie sektorowego indeksu WIG.Games w czasie krachu i po nim na tle WIG jest w pełni uzasadnione ze względu na pozytywny wpływ restrykcji na branżę rozrywkową.

Jak zauważa Tomasz Rodak, od lutego, a więc jeszcze przed eksplozją pandemii, nie zmieniły się istotnie wskaźniki wycen zagranicznych spółek gamingowych, które w krótkim terminie można traktować jako bezpieczną przystań, uważa analityk.

- W średnim terminie kryzys może doprowadzić do zmniejszenia dochodów gospodarstw domowyc, co może także zmniejszyć skłonność do kupowana gier – dodaje analityk.

Rekomendacja dla 11bit Studios została obniżona z „kupuj” do „trzymaj”, a cena docelowa wynosi 538 zł. Tomasz Rodak uważa, że Projekt 8 będzie kolejnym kamieniem milowym dla spółki, który pozwoli na trwałe przekroczenie 100 mln zł zysku netto rocznie. Jednak po publikacji założeń programu motywacyjnego analityk nie czuje się przekonany co do własnych prognoz i planów spółki.

Zalecenie dla CD Projektu to „trzymaj’ z ceną docelową 352 zł. Specjalista spodziewa się intensyfikacji działań marketingowych spółki w związku ze zbliżającą się premierą ‘’Cyberpunka” (wrzesień 2020 r.).

„Zespół marketingowy CD Projektu ma duże kompetencje w budowaniu oczekiwań i podgrzewaniu emocji, zarówno jeśli chodzi o graczy, jak i inwestorów. Dlatego wierzymy, że na finiszowej prostej notowania akcji spółki będą trzymać się wysoko” – uważa Tomasz Rodak.

W przypadku Ten Square Games cena docelowa to 503 zł, a rekomendacja ‘kupuj’. Analityk zwraca uwagę, że akcje notowane są z 18-procentowym dyskontem do zagranicznych spółek porównywalnych.

„Podkreślamy, że potencjalny sukces którejś z trzech gier (obecnie w fazie soft-launch) może się okazać silnym pozytywnym sygnałem dla inwestorów. Wierzymy, że przemyślana strategia przejęć może dodać wartość spółce, zwiększając jej potencjał generowania zysków.

Raport z rekomendacjami dostępny jest w załączniku.

 branża gier wg DM BOŚ

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane