Nerwowy koniec tygodnia na Wall Street

opublikowano: 10-05-2019, 22:07

Piątkowa sesja na amerykańskich giełdach znów stała pod znakiem falowania nastrojów, co znajdowało odzwierciedlenie w wahaniach głównych indeksów.

W efekcie dominującej na rynkach niepewności związanej przede wszystkim ze sporem handlowym Stanów Zjednoczonych z Chinami wskaźniki odnotowały najgorszy tydzień od grudnia. Co prawda sekretarz amerykańskiego skarbu, Steven Mnuchin  stwierdził na koniec dwudniowych negocjacji, że były konstruktywne, jednak tylko nieznacznie podniosło to morale, zdołowane ostrymi wypowiedziami prezydenta Trumpa.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. REUTERS/Brendan McDermid/Forum

Jednym z najważniejszych wydarzeń piątkowych notowań był debiut walorów Ubera. Niestety nie wypadł on zbyt okazale. Mariaż z giełdą akcje spółki świadczącej usługi para taksówkarskie rozpoczęła od wyceny o 6,7 proc. niższej niż sprzedawała je w ofercie IPO. Kolejne godziny przyniosły zmniejszenie skali przeceny.

Najsłabszą była w piątek branża technologiczna, która najmocniej wywierała negatywną presję na indeksie S&P500. Słabo prezentowały się szczególnie udziały takich rynkowych potentatów jak Apple czy Symantec. W przypadku producenta oprogramowania antywirusowego na kursie zaważyło ostrzeżenie spółki odnośnie przyszłych wyników. 

W drugiej części sesji doszło do poprawy nastrojów w rezultacie czego wszystkie trzy główne indeksy zakończyły dzień zyskami. Indeks blue chipów Dow Jones IA drożał na finiszu o 0,44 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł o 0,37proc. Z kolei technologiczny Nasdaq na zamknięciu zyskiwał 0,08 proc. Jednak w skali całego tygodnia indeksy przecenione zostały o co najmniej 2 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu