Nie żyje współwłaściciel upadłej giełdy kryptowalut

opublikowano: 26-07-2019, 00:30
aktualizacja: 26-07-2019, 15:01

Nie żyje Tobiasz Niemiro, współwłaściciel Bitmarketu, giełdy kryptowalut, która niedawno popadła w tarapaty i została zamknięta.

O śmierci biznesmena poinformowało Radio Olsztyn. Jak podano, ciało Tobiasza Niemiry zostało znalezione na jednym z olsztyńskich osiedli. Zmarły miał ranę głowy. Okoliczności sprawy bada policja, według informacji "PB" Niemiro miał pozwolenie na broń.

Bitcoin
Zobacz więcej

Bitcoin fot. Bloomberg

Nie wiadomo, czy sprawy biznesowe i śmierć Niemiry są powiązane.

W piątek przeprowadzono sekcję zwłok Tobiasza Niemiry i wszczęto śledztwo w kierunku czy za namową osób trzecich lub przez udzielenie pomocy doprowadzono go do targnięcia się na własne życie (art. 151 Kodeksu karnego). Przestępstwo podlega karze pozbawiania wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

W toku wstępnych ustaleń śledczych nic nie wskazuje udział osób trzecich. Prokuratura nie wyklucza jednak, że mogło dość do przestępstwa w sprawie. 

Kilkanaście dni temu okazało się, że z kryptowalutowej giełdy BitMarket zniknęły depozyty klientów, a chodzi o równowartość około 2,3 tys. bitcoinów — nieoficjalnie dowiedział się „PB”. 


Konto na platformie miało około 60 tys. użytkowników, z czego w ciągu kilku ostatnich miesięcy aktywnie obracało coinami 5 tys. Na Facebooku powstała grupa BitMarket - poszkodowani, do której w ciągu kilku godzin dołączyło ponad 1000 osób.

Po ujawnieniu informacji o wszczęciu śledztwa Tobiasz Niemiro twierdził, że sam na obrocie kryptowalutą stracił poważne sumy pieniędzy.

 

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy