Niemcy: w piątek szczyt w sprawie diesla

opublikowano: 25-09-2018, 12:54

W piątek odbędzie się pod auspicjami kanclerz Niemiec szczyt dotyczący aut z silnikami diesla, informuje Reuters powołując się na dwa anonimowe źródła rządowe.

Źródła agencji twierdzą, że w spotkaniu wezmą udział m.in. szefowie resortów ochrony środowiska i gospodarki. Częściowo z racji politycznych ich stanowiska w sprawie rozwiązania problemu diesli różniły się na tyle, że generowało to napięcia w koalicji. Minister środowiska jest socjaldemokratą, a gospodarki konserwatystą.

Zobacz więcej

youtube.com

Reuters przypomina, że niemiecki minister transportu sygnalizował  iż jego priorytetem jest zapewnienie możliwości wymiany przez obecnych właścicieli starych aut z silnikiem diesla na nowe, z czystszym napędem.

W niedzielę odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu Niemiec i przemysłu motoryzacyjnego. Nie przyniosło ono jednak kompromisu w sprawie przyszłości starszych aut z silnikami diesla, pisze Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu