Niemiecki regulator zamknął kryptobiznes polskiego pochodzenia

opublikowano: 05-03-2020, 10:44

Niemiecki regulator finansowy BaFin nakazał wstrzymanie działalności spółce oferującej kupno i sprzedaż kryptowaluty w swoich bankomatach, donosi Bloomberg.

BaFin nakazał Adamowi Gramowskiemu, dyrektorowi KKT UG, natychmiastowe wstrzymanie działalności w Niemczech z powodu braku niezbędnej autoryzacji do transgranicznego handlu na własny rachunek. Nakaz został wydany 26 lutego i opublikowany w środę. 

BaFin ustalił, że Gramowski prowadzi stronę internetową i ma bankomaty w Niemczech.

Bloomberg pisze, że według profilu na Linkedin Gramowski jest prezesem spółki Bitcoin Technologies z Torunia. Ma być szefem także innych spółek w Polsce i Izraelu.

Puls Biznesu pisał o Adamie Gramowskim w połowie 2012 roku. Był wówczas właścicielem firmy Money Transfer Kiosk (MTK) z Solca Kujawskiego, operatora automatów foreksowych, umożliwiających grę na rynku walutowym. Celnicy podejrzewali wówczas, że to nielegalny hazard.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane