Niespodzianek nie będzie

AB
opublikowano: 20-08-2008, 00:00

Nie widzę osłabienia w polskiej gospodarce, zatem nie spodziewam się niespodzianek w III kwartale. Należy pamiętać o sezonowości. Większość firm handlowych ma po prostu nominalnie słabe wyniki w III kwartale. Jeśli chodzi o spółki paliwowe, to wzrost marż jest niwelowany przez osłabienie złotego. Kolejny raz eksporterzy nie popiszą się też dobrymi rezultatami.

Wśród banków również nic na razie nie wskazuje na niespodzianki. Drugi kwartał był testem. Zobaczyliśmy bowiem ich zyski już w czasie dekoniunktury na rynku kapitałowym oraz po podwyżkach płac. Spodziewam się zatem w III kwartale powtórki wyników z drugiego. Kto zabłysnął wtedy, błyśnie i tym razem. Nie oczekuję poprawy rentowności u tych, którzy zawiedli, czyli po Kredyt Banku, Handlowym i BRE Banku. Szczególnie w przypadku tego ostatniego widać spadek marż w segmencie korporacyjnym.

Marcin Materna

dyrektor departamentu analiz Millennium DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy