Niezrażone Akme

GAS
opublikowano: 02-01-2009, 00:00

Wrocławska Gazela Biznesu w 2009 r. zamierza wydać 50 mln zł. Rynek nieruchomości jej niestraszny.

Wrocławska Gazela Biznesu w 2009 r. zamierza wydać 50 mln zł. Rynek nieruchomości jej niestraszny.

Firma Akme, która specjalizuje się w prowadzeniu badań na terenach i w obiektach objętych ochroną konserwatora zabytków oraz inwestycjami deweloperskimi, nie stroni od odważnych kroków. Dwukrotna Gazela Biznesu szacuje, że w 2009 r. zainwestuje 50 mln zł.

— Nie zrażając się sytuacją na rynku, planujemy start nowych inwestycji, a także kontynuowanie rozpoczętych już projektów. Bierzemy pod uwagę zarówno przedsięwzięcia własne, jak i udział w projektach, które realizujemy na zlecenie — mówi Aleksander Limisiewicz, prezes Akme.

Spółka chce m.in. rozpocząć budowę siedziby w centrum Wrocławia. Firma stara się o wymagane pozwolenia. Inwestycja zostanie sfinansowana z zaoszczędzonych pieniędzy i z kredytu. Wraz z początkiem tego roku Akme wybierze podwykonawców.

Dolnośląska firma zamierza także rozpocząć budowę obiektu biurowo-mieszkalnego Beta Centre we Wrocławiu.

— Zakładamy budowę sześciokondygnacyjnego budynku o powierzchni użytkowej około 2,5 tys. mkw. Wartość inwestycji (wraz z działką) to 40 mln zł — mówi prezes Akme.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niezrażone Akme