Nikolski: do gmin zgłosiło się 4,1 tys. absolwentów

opublikowano: 13-02-2003, 13:27

Ponad 4,1 tys. absolwentów zgłosiło się do gmin w sprawie udziału w rządowym programie informacyjnym

na temat przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, poinformował w czwartek minister ds. referendum europejskiego Lech Nikolski.

- Wystąpiliśmy z inicjatywą gminnych punktów informacyjnych jako ofertą do samorządów gminnych. podpisaliśmy porozumienie z ministrem pracy, które umożliwia odbycie stażów absolwenckich do 5 tys. młodych ludzi: 4 tys. 151 osób jest już w kontakcie z gminami, ‘w program’ weszło 2 tys. 100 gmin – powiedział Nikolski w trakcie obrad sejmowej Komisji Europejskiej.

Nikolski ujawnił, że absolwenci, zaczynający staż od 1 marca, zarobią po ok. 550 zł. Samorząd może jednak zwiększyć ich wynagrodzenie. Całkowity koszt zatrudnienia absolwentów wyniesie 10-12 mln zł i są one według Nikolskiego ujęte w budżecie w ramach programu ‘Pierwsza praca’.

Nikolski poinformował, że zwrócił się do stacji telewizyjnych o zorganizowanie debat na temat członkostwa Polski w UE. Odpowiedziały one pozytywnie na tą propozycję.

Liga Polskich Rodzin przedstawiła w czasie obrad Komisko projekt dezyderatu, w którym wezwała polski rząd do zapewnienia równego dostępu w TVP dla przeciwników i zwolenników wstąpienia Polski do UE. Komisja odrzuciła projekt dezyderatu.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Nikolski: do gmin zgłosiło się 4,1 tys. absolwentów