Notowania ropy zniżkują

opublikowano: 02-02-2023, 18:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W czwartek ceny ropy zniżkują, ponieważ spadek zanotowały zamówienia w fabrykach powiązanych z przemysłem w USA, a kurs dolara się umocnił, przez co notowania ropy podrożały dla nabywców spoza Ameryki – podaje agencja Reutersa.

Bloomberg Creative Photos

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadają o 52 centy, czyli 0,6 proc., dochodząc do poziomu 82,32 USD za baryłkę, podczas gdy notowania ropy WTI tracą 40 centów, 0,5 proc., docierając do pułapu do 76,01 USD.

Oba indeksy spadły w ciągu nocy o ponad 3 proc. po tym, jak dane rządu USA pokazały duży wzrost zapasów ropy.

Podczas gdy nowe zamówienia na towary przemysłowe w USA znacznie wzrosły w grudniu, zamówienia na sprzęt przemysłowy i inne maszyny spadły, zgodnie z najnowszymi danymi Departamentu Handlu.

Odbicie indeksu dolara, który wcześniej w trakcie sesji osiągnął najniższy poziom od dziewięciu miesięcy z powodu łagodniejszych zakładów Rezerwy Federalnej na podwyżki stóp procentowych, również wpłynęło na ceny ropy. Słabszy kurs dolara sprawia, że cena ropy w USD jest tańsza dla posiadaczy innych walut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane