Nowa pula wakatów dla specjalistów IT

opublikowano: 11-09-2017, 12:15
aktualizacja: 11-09-2017, 12:16

60 proc. przedsiębiorstw w Polsce ma w planach inwestycje w kadry, zwłaszcza w pracowników IT i w stanowiska związane z rozwojem i wdrażaniem nowych technologii.

W najbliższym czasie na rozwój postawią towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy z sektora IT, bankowości i przedsiębiorstwa produkcyjne - nastroje biznesu w tym zakresie sprawdziły firma rekrutacyjna Antal i firma doradcza CBRE. Z opracowanego przez nie raportu „Plany inwestycyjne firm 2017” wynika, że w ramach inwestycji, jakie planuje 60 proc. respondentów, aż 78 proc. będzie tworzyć nowe miejsca pracy. Wakaty pojawią się przede wszystkim w obszarze nowych technologii - w tym IT, internetu, nowych mediów, e-commerce oraz w centrach usług wspólnych. 

Blisko 60 proc. ankietowanych menedżerów zamierza również wzmocnić swoją ofertę produktową i usługową. A w rozwiązania technologiczne inwestować będę głównie przedsiębiorstwa produkcyjne – skoncentrują się m.in. na tworzeniu nowoczesnych parków maszynowych. 

Zapotrzebowanie na programistów i specjalistów w zakresie nowych technologii będzie się w najbliższych latach utrzymywać na wysokim poziomie, co wiąże się z cyfryzacją biznesów i automatyzacją produkcji. Rynkowe szacunki wskazują, że w ciągu najbliższych siedmiu lat tylko w Polsce pojawi się zapotrzebowanie na ok. 150 tys. programistów. W całej Europie do 2020 r. zacznie natomiast brakować blisko miliona specjalistów IT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu