Nowa wersja platformy BRE Smart Orders

DI
opublikowano: 09-05-2013, 18:05

Nowe rodzaje zleceń, ulepszony kalkulator oraz kanały tematyczne z newsami to główne zalety nowej wersji platformy BRE Smart Orders.

W nowej edycji BRE Smart Orders 3.0 (BSO) wprowadzone zostały zaawansowane typy zleceń niedostępne dotychczas w standardowej wersji platformy MT4 jak też na innych platformach brokerów oferujących forex i kontrakty CFD.  Nowe rodzaje zleceń znacznie ułatwiają zarządzanie otwartymi pozycjami klienta oraz zleceniami oczekującymi. Wśród nowych rodzajów zleceń wymienić można na przykład:

Zlecenie OCO (One Cancels the Other – wykonanie jednego zlecenia anuluje drugie) – niezwykle przydatne zlecenie polegające na tym, że inwestor ustawia dwa zlecenia oczekujące (mogą dotyczyć dwóch różnych instrumentów!) i w przypadku wykonania się jednego z nich, drugie zostaje natychmiast anulowane.  Przykładowo inwestor który na korekcie chce szybko uzyskać ekspozycję na indeksy amerykańskie może wykorzystać korektę do ustawienia zlecenia OCO na kupno indeksu S&P500 lub Dow Jones i w przypadku gdy jedno ze zleceń się zrealizuje, drugie zostanie natychmiast anulowane. Z kolei inwestor który spodziewa się, że kurs EURUSD pozostanie w krótkim terminie bardzo stabilny i wahania będą minimalne może ustawić zlecenie sell limit EURUSD 20 pisów powyżej aktualnego rynku, oraz buy limit 20 pipsów poniżej rynku. W momencie gdy rynek wychyli się w górę lub w dół, zlecenie sell limit lub buy limit zostanie wykonane, a zlecenie nie wykonane zostanie anulowane.

Zlecenia zamykające wszystkie lub wybrane pozycje po osiągnięciu przez te pozycje określonego wyniku; traktować można je jako zlecenia stop loss lub take profit dla wszystkich lub wybranych transakcji, przykładowo inwestor posiadający pozycje na różnych instrumentach których obecny wynik jest +1000 PLN ustawić może zlecenie które zamknie mu wszystkie (lub wybrane w zleceniu) pozycje po osiągnięciu 2000 PLN wyniku (take profit) lub 500 PLN (stop loss)

Zlecenia zamykające wszystkie lub wybrane pozycje w z góry zdefiniowanym czasie – przydatne narzędzie jeśli inwestor chce ograniczyć swoje ryzyko np. przed ważnymi danymi makroekonomicznymi, które mogą spowodować znaczną zmienność na rynku;

Zlecenie zamykające wszystkie lub wybrane pozycje w przypadku gdy wartość portfela klienta osiągnie określoną wartość (Close on Equity – COE) – zlecenie to służyć może jako globalny stop loss lub take profit. Przykładowo, inwestor posiadający 2 duże otwarte pozycje i kilka zleceń oczekujących może chcieć automatycznie zamknąć wszystkie zlecenia oczekujące w momencie osiągnięcia przez portfel klienta określonej wartości. Na przykład w przypadku spadku wartości portfela klienta z 5000 PLN na 4000 PLN zlecenie COE zamyka w celu zredukowania ryzyka wszystkie zlecenia oczekujące i wybrane przez klienta największe otwarte zlecenia.

Dodatkowo nowa wersja BSO posiada wygodny i czytelny kalkulator pokazujący wszystkie wartości odnoszące się do danego instrumentu, takie jak wymagany depozyt zabezpieczający, wartość spreadu w PLN czy łączną koszt zawarcia transakcji w PLN (spread rynkowy + prowizja). Kalkulator nie zajmuje dodatkowej przestrzeni wykresu, co jest standardem w tego typu rozwiązaniach.

Nowością jest też wprowadzenie kanałów tematycznych zawierających newsy z określonych obszarów, które subskrybować mogą klienci. Wiadomości dostarczane są bezpośrednio na platformę w postaci okien pop-up. Na start dostępnych jest kilka kanałów tematycznych, w tym na przykład kanał oferujący najświeższe rekomendacje dotyczące rynku walutowego, wystawiane przez największe globalne banki, takie jak Goldman Sachs, UBS, Deutche Bank czy Nomura.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowa wersja platformy BRE Smart Orders