Nowoczesne technologie wspierają edukację

PARTNERAMI PUBLIKACJI SĄ PWC I CIONET
opublikowano: 26-10-2022, 14:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ruszyła druga edycja konkursu grantowego Tech Minds. PwC Polska już po raz kolejny zaprasza młodych pasjonatów technologii cyfrowych do stworzenia własnego projektu łączącego świat nauki z nowoczesnymi technologiami.

Udział w 👉 Tech Minds 👈 to szansa na lepsze zrozumienie technologii i efektywne połączenie jej z edukacją. To wsparcie dla uczniów oraz studentów, a także nauczycieli w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów, w dostarczaniu inspiracji od ekspertów, a także w tworzeniu przestrzeni do działania. Tech Minds to też odkrywanie nowych talentów i docenianie pracy zespołowej.

Projekt składa się z dwóch elementów: forum wymiany wiedzy opartego na serii inspirujących rozmów, które uczą i pozwalają się odnaleźć w kompleksowym świecie digitalizacji, innowacji oraz konkursu grantowego. W konkursie Tech Minds mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, średnich i studenci, którzy we współpracy z osobą opiekującą się zespołem przygotują projekt edukacyjny wykorzystujący nowe technologie.

Sukces mierzony w liczbach

O nagrody w pierwszej edycji konkursu, w której uczniowie przedstawiali swoje pomysły na wykorzystanie nowoczesnych technologii do wymiany wiedzy i wzmocnienia relacji, walczyło ponad 250 uczestników, którzy zgłosili 46 innowacyjnych projektów. Nagrodzono cztery zespoły, przyznano też wyróżnienie specjalne Social Impact oraz Nagrodę Publiczności.

W sumie na realizację zwycięskich projektów w pierwszej edycji przekazano 120 tys. zł. Ponadto w ramach forum wymiany wiedzy odbyło się 12 rozmów wideo oraz podcastów z ekspertami PwC Polska, studentami i CIO’s największych polskich firm dotyczących trendów technologicznych oraz kompetencji przyszłości.

Zwycięzcy 1. edycji Tech Minds

I miejsce: CZILO

II Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

Czilo to aplikacja, która zadba o przyszłych uczniów liceum, oferując im dostęp do opisu profili, mapy szkoły czy prostego kalkulatora punktów i progów. Aplikacja będzie służyła całej społeczności szkolnej, będzie w niej m.in. bank pomysłów, giełda szkolna, forum czy terminarz z konkursami i inicjatywami.

II miejsce: INNHUB

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie

InnHub to bezpłatna platforma cyfrowa, która będzie gromadziła informacje na temat kół naukowych i technicznych działających w szkołach średnich oraz uczelniach wyższych w całej Polsce. Platforma będzie zawierać profile zainteresowanych współpracą kół naukowych, na których znajdzie się krótka historia koła oraz opis jego obecnej działalności.

III miejsce ex aequo

VIRTUAL REALITY — REAL LIFE

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim

Projekt zakłada codzienne wykorzystanie technologii Virtual Reality i Augmented Reality w szkole. Tworzenie i obróbka materiałów VR i AR przez uczniów pozwoli na zwiększenie atrakcyjności prowadzonych zajęć oraz poprawi jakość nauki podopiecznych z zakresu wielu przedmiotów.

MY — progREsywni!

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Jurija Gagarina w Zabrzu

Projekt polega na wdrożeniu w szkole gazetki w formie elektronicznej, wyświetlanej na ekranach umieszczonych na korytarzach szkolnych. Na ekranach będą się wyświetlać informacje dla uczniów — połączenie elementów strony szkoły, Facebooka oraz gazetek ściennych, a na dodatek bieżące informacje. Przy wejściu do szkoły pojawi się także ekran dotykowy z najważniejszymi informacjami dotyczącymi placówki.

24 października ruszyła druga edycja Tech Minds. W tym roku do wygrania są trzy granty po 25 tys. zł na wdrożenie zwycięskich projektów, 10 nagród po 5 tys. zł dla finalistów oraz nagrody rzeczowe. Projekty można zgłaszać do 9 grudnia 2022 r. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest odpowiedzialne wykorzystanie technologii w celu wspierania edukacji.

Pod okiem najlepszych

Organizatorem programu Tech Minds jest firma doradcza PwC Polska, współorganizatorem — CIONET, partnerami konkursu są Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, a patronat technologiczny objęły Microsoft, Google Cloud, AWS, Salesforce i SAP.

Tech Minds jest jednym z elementów wdrażania w życie strategii PwC The New Equation, która opiera się na wzmacnianiu zaufania, budowie długoterminowej wartości i technologiach. Firma w ciągu najbliższych lat zamierza zainwestować na świecie 12 mld USD w zwiększanie jakości istniejących usług, rozwijanie technologii, w tym chmury, oraz podnoszenie umiejętności pracowników.

Program Tech Minds wspiera CIONET — społeczność IT executives reprezentujących największe przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. Działa od kilkunastu lat, animując życie społeczności liczącej już ponad 8 tys. CIO, CTO oraz IT executives na całym świecie. Polska społeczność zrzesza ponad 500 IT executives — dyrektorów i członków zarządów odpowiedzialnych za obszar technologii i cyfryzacji w dużych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.

Kapituła składa się z liderów cyfryzacji, dyrektorów ds. informatyki i członków zarządów ds. technologii dużych organizacji, w których rozwiązania cyfrowe pełnią bardzo ważną funkcję w procesach biznesowych. Są wśród nich między innymi: Jarosław Hermann, członek zarządu w Banku Millennium; Bożena Leśniewska, wiceprezeska zarządu ds. rynku biznesowego, Orange Polska; Sławomir Soszyński, wiceprezes ING Bank Śląski; Lucyna Michniewicz-Ślaska, CIO, VOX Capital Group; Andrzej Grochowalski, CIO, Leroy Merlin; Michał Plechawski, dyrektor zarządzający ds. informatyki i technologii w mBanku; Piotr Kiszkiel, dyrektor IT, Rossmann;Konrad Kobylecki, CIO, Netia S.A.; Marek Chlebicki, dyrektor strategii i informacji IT, Raiffeisen Bank; Paweł Grabowski, dyrektor rozwiązań bezobsługowych, Żabka Future; Tomasz Grabowski, CTO, członek zarządu, Agora; Piotr Grzywacz, dyrektor kanału partnerskiego Microsoft Polska; Piotr Fąderski, wiceprezes ds. sprzedaży na region CEE, Salesforce; Andrzej Horawa, dyrektor rynku Enterprise na Europę ŚrodkowoWschodnią, Amazon Web Services; Dorota Zaremba, wiceprezes i dyrektor sprzedaży, SAP Polska; Beata Galas, Head of Education Poland, Google Cloud Poland; Bartosz Górczyński, Managing Partner, CIONET; Anna Sieńko, lider Technology PwC CEE/CIS; Mariusz Chudy, CEE Cloud & Digital Leader PwC Polska; Ewelina Niewińska, Marketing and Business Development Director, PwC; Marek Młyniec, Partner, PwC, Technology Consulting Leader; Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema, prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie; Jędrzej Witkowski, prezes Zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej, oraz Iwona Brzózka-Złotnicka, prezeska zarządu, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Członkowie Kapituły
Jarosław Hermann
członek zarządu, Bank Millennium SA

Jarosław Hermann jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i programu MBA Carlson School of Management. Pracował na stanowiskach menedżerskich w PepsiCo, agencie transferowym Pioneer oraz Accenture, gdzie prowadził projekty dla klientów bankowych w Polsce i krajach Europy Środkowej.

W latach 2005–2010 był członkiem zarządu First Data Polska odpowiedzialnym za obszary IT i operacji obsługujące akceptację kart oraz usługi dla instytucji finansowych. W latach 2010–2016 był członkiem zarządu spółek z grupy AXA w Polsce. Odpowiadał za IT i operacje. Od 2016 do 2018 r. był wiceprezesem w Polskich ePłatnościach, agencie rozliczeniowym transakcji płatniczych. Od 2018 r. jest członkiem zarządu Banku Millennium, a od czerwca 2019 r. do dnia połączenia z Bankiem Millennium, tj. do 1 października 2019 r., również wiceprezesem Euro Banku.

Konrad Kobylecki
CIO, Netia

Od ponad 25 lat zarządza IT w telekomunikacji, energetyce i bankowości. Obecnie odpowiada za IT w giełdowej spółce telekomunikacyjnej Netia. Wcześniej był m.in. dyrektorem IT w mobilnym Orange, a potem w zarządzie tej spółki odpowiadał za IT i technikę, a w zarządzie Polkomtelu (Plus) za operacje obejmujące IT i obsługę klienta. W Polskiej Grupie Energetycznej miał misję budowy i rozwoju Centrum Usług Wspólnych ICT. W IBM odpowiadał za rozwój strategicznych usług IT w Polsce i krajach bałtyckich.

W latach 90. był dyrektorem departamentu informatyki w Banku Współpracy Europejskiej i wcześniej w Agrobanku. Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Elektroniki. Wiedzę zdobywał również na Uniwersytecie Northwestern w Chicago, w Instytucie St. Gallen i Harvard Business School w Bostonie.

Ewelina Niewińska
marketing and business development director, PwC Polska

Specjalizuje się w doradztwie przy projektach komunikacyjnych, strategii wizerunku, marketingu i sprzedaży oraz budowania relacji. W ciągu ostatnich kilku lat brała udział w projektach branży usług profesjonalnych oraz FMCG. Przez ponad 12 lat działała w obszarze prowadzenia komunikacji wewnętrznej w organizacji. Ma doświadczenie w kształtowaniu oraz we wdrażaniu projektów wokół zmiany kultury organizacyjnej, kaskadowania strategii oraz adopcji technologii.

Prowadzi warsztaty z użyciem metody design thinking łączącej m.in pracę na trendach, customer journey, budowanie person i analizę potrzeb, dobieranie przekazów i kanałów dotarcia. Specjalizuje się w kompleksowym doradztwie w zakresie budowy strategii sprzedaży.

Lucyna Michniewicz-Ślaska
CIO, Vox Capital Group

Absolwentka Politechniki Poznańskiej. Odpowiedzialna za realizację celów strategicznych w obszarze nowych technologii i transformacji cyfrowej Vox Capital Group, która na rynku polskim jest uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych marek z branży wyposażenia wnętrz, a nowa strategia pozwala z sukcesem rozwijać ten wizerunek na wielu rynkach zagranicznych.

Wcześniej odpowiadała za strategię e-biznes w Wyższych Szkołach Bankowych. Jest zwolenniczką i propagatorką zwinnych metod pracy i autonomicznych interdyscyplinarnych zespołów, opartych na relacjach i wartościach. Laureatka wyróżnień: Strong Women in IT Global Report 2021, Strong Women in IT 2019 Poland, SAP Innovation Award 2011 — the most innovative implementation in SAP.

Iwona Brzózka-Złotnicka
prezeska zarządu, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

W ramach Stowarzyszenia realizuje działania koncentrujące się na promowaniu kompetencji przyszłości i wspieraniu w tym obszarze nauczycieli, rodziców i uczniów. Trenerka i autorka materiałów edukacyjnych, ekspertka edukacyjna specjalizująca się w wykorzystaniu nowych technologii w procesie nauczania i uczenia się. Popularyzatorka nauki programowania w Polsce, ambasadorka europejskiej akcji Code Week.

Współtwórczyni i koordynatorka programów Mistrzowie Kodowania, Mistrzowie Kodowania Junior, CyfrOFFy kONtakt i Solve for Tomorrow dla Samsung Electronics Polska. Współpracuje z wieloma organizacjami zajmującymi się edukacją w Polsce i z podmiotami publicznymi, m.in. z NASK, Cyfryzacja.gov i Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Czterokrotnie znalazła się wśród laureatów Listy 100 Szerokiego Porozumienia na Rrzecz Umiejętności Cyfrowych.

Tomasz Grabowski
CTO, członek zarządu, Agora

Od ponad 24 lat zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania strategicznego, cyfryzacją firm oraz zarządzaniem obszarem IT i sprzedażą. Był zaangażowany w wiele projektów strategicznych mających na celu transformację cyfrową organizacji.

Specjalizuje się w realizacji złożonych projektów strategicznych, w zaawansowanej analizie danych, a także w projektach cyfryzacji przedsiębiorstw. Od 1 czerwca 2021 r. wchodzi w skład zarządu Agory. Nadzoruje pion technologii i działy odpowiedzialne za rozwój funkcjonalności dla Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz innowacje technologiczne, w tym dział Big Data. Przez niemal 10 lat był dyrektorem zarządzającym w Accenture, gdzie pełnił funkcję szefa rynku telekomunikacyjnego, mediów i technologii. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Ukończył liczne specjalistyczne programy edukacyjne.

Piotr Grzywacz
dyrektor kanału partnerskiego, Microsoft Polska

Od 2021 r. dołączył do zarządu Microsoftu w roli global partner solutions lead. Jest odpowiedzialny za współpracę z polskimi partnerami Microsoftu na rzecz wsparcia klientów firmy w cyfrowej transformacji i rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej.

Od 20 lat jest związany z rynkiem doradztwa biznesowego i IT. Wcześniej, w Capgemini, był head of Capgemini business services w Szwajcarii i regionie EU cluster. Odpowiadał za portfel globalnych klientów, rozwijając zaawansowane usługi transformacji i dostarczania operacji. Nadzorował projekty złożonych transformacji biznesowych. Przed dołączeniem do Capgemini pracował w EY Business Advisory w Warszawie jako associate partner, gdzie rozwijał nowe obszary biznesowe, m.in. automatyzacji i AI, zajmował się także transformacją opartą na technologii oraz usługami zarządzania ryzykiem IT.

Dorota Zaremba
wiceprezes i dyrektor sprzedaży, SAP Polska

Jest częścią ekosystemu SAP w Polsce od 14 lat. Od 2017 r. związana jest z SAP Polska, gdzie jeszcze do niedawna odpowiadała za sprzedaż produktów z portfela analityki i technologii do strategicznych klientów SAP. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem, w tym dyrektora departamentu, zdobyte u jednego z partnerów SAP.

Odpowiadała również za wdrażanie rozwiązań SAP u wielu klientów polskich i zagranicznych, a karierę zawodową rozpoczęła w roli architekta SAP w KGHM. Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukończyła też studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Bożena Leśniewska
wiceprezes ds. rynku biznesowego, Orange Polska

Jako wiceprezes zarządu Orange Polska odpowiada za rynek biznesowy oraz spółki Integrated Solutions i BlueSoft. Od ponad 20 lat jest zawodowo związana z zarządzaniem i branżą technologiczną. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, APP w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz AMP na INSEAD. Sprawuje funkcje prezesa Stowarzyszenia LiderShe, członka Rady Odpowiedzialnego Przywództwa przy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, członka stowarzyszenia Professional Women Network. Jest także aktywną mentorką w programach mentoringowych, m.in. Fundacji Vital Voices i Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Sławomir Soszyński
CIO, ING Bank Śląsk

Jest doświadczonym CIO/CTO, praktykującym od 20 lat w obszarze technologii i cyberbezpieczeństwa w czołowych instytucjach finansowych, takich jak: ING, J.P. Morgan czy Citi. W swojej dotychczasowej karierze przeprowadził kilkanaście złożonych transformacji cyfrowych, rozwijając międzynarodowe zespoły talentów i operując na poziomie zarządów w sektorze finansowym. Jest zaufanym i strategicznym doradcą dla start-upów na świecie, ma na koncie ponad 150 zrealizowanych projektów w ramach fuzji i przejęć oraz rozwoju patentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.