Nowy prezes szykuje bombę

KL
opublikowano: 16-07-2010, 15:57

Właściciel Mediatela przejął zarządzanie spółką. Zastąpił Marcina Kubita. Już pracuje nad nowymi projektami.

Mirosław Janisiewicz, który przez fundusz Rastings i NFI Magna Polonia jest największym akcjonariuszem Mediatela, zdecydował, że osobiście pokieruje telekomunikacyjną firmą.

— Sytuacja spółki jest stabilna i pozwala ze spokojem myśleć o przyszłości. Jak każdy biznes telekomunikacyjny wymaga oczywiście nakładów inwestycyjnych. Moja obecność w zarządzie jest właśnie po to, aby łatwiej było o dostęp do kapitału — zapowiada nowy prezes.

Dodaje, że organiczny rozwój spółki będzie opierać się na dwóch głównych liniach biznesowych. Pierwszą stanowi rynek hurtowy.

— Mediatel jest dziś kluczowym graczem na rynku hurtowych usług telekomunikacyjnych i jego potencjał w tym zakresie planuję konsekwentnie wzmacniać — mówi Mirosław Janisiewicz.

Drugim kierunkiem rozwoju będzie współpraca z innymi operatorami oraz resellerami usług telekomunikacyjnych.

— Przykładami współpracy opartej na takim modelu biznesowym jest umowa z firmą Aster na obsługę outsourcingową klientów Mediatel4B czy kontynuacja prac nad stworzeniem operatora "bez logo". Przypomnę, że ten pomysł został bardzo dobrze przyjęty przez rynek — wymienia prezes.

W zanadrzu ma także nowe pomysły.

— Skupię się na realizacji nowych projektów. Dwa z nich są już na etapie zaawansowanych rozmów z inwestorami, którzy wyrażają zainteresowanie udziałem w obu przedsięwzięciach. Nie mogę jeszcze ujawnić szczegółów, ale spodziewam się bardzo żywej reakcji rynku po odkryciu kart — mówi Mirosław Janisiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu