Obligacje znowu tańsze

Anna Borys
opublikowano: 06-06-2006, 00:00

Tydzień zaczął się od przecen. Rentowność obligacji wzrosła z powodu pogorszenia nastrojów wokół rynków wschodzących. Inwestorzy zareagowali tak na kiepskie dane o inflacji w Turcji. Wyniosła ona niemal 10 proc., znacznie więcej niż oczekiwali analitycy.

Do dobrych wiadomości także nie można zaliczyć wyników wyborów w Czechach. Mimo zwycięstwa przewagą 3 proc. opozycyjna prawica nie jest w stanie stworzyć większościowego rządu, bo otrzyma tyle samo miejsc w parlamencie, co dotychczas rządzący socjaldemokraci. Grozi to destabilizacją polityczną, a co za tym idzie, wzrostem ryzyka inwestycyjnego.

Krajowy rynek długu czeka na środowy przetarg obligacji dwuletnich o wartości 2,1 mld zł oraz na dane o dynamice sprzedaży detalicznej w strefie euro. O godz. 15.30 rentowność dwuletnich papierów skarbowych wzrosła do 4,43 proc. z 4,42 proc. na otwarciu, pięcioletnich wyniosła 5,04 proc. wobec 5,01 proc. w poniedziałek rano. Dochodowość dziesięcioletnich zaś utrzymała się na poziomie 5,30 proc. w ciągu dnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu