Czytasz dzięki

Obwodnica Marek w obiektywie

TM
opublikowano: 25-02-2015, 12:30

Pełną parą ruszyły przygotowania do budowy trasy za prawie 740 mln zł. Prace uwiecznił nasz dziennikarz.

Widać kres gehenny mieszkańców Marek. Miasto w połowie jest rozcięte drogą krajową, prowadzącą na Białystok i dalej do państw nadbałtyckich. W ekstremalnych sytuacjach przejazd przez miasto może zająć nawet ponad godzinę. Jedynym wybawieniem dla miasta, które pokonuje codzienne 50-60 tys. aut,  jest budowa obwodnicy.

Pełną parą ruszyły przygotowania do budowy trasy za prawie 740 mln zł. Prace uwiecznił nasz dziennikarz.
Wyświetl galerię [1/8]

Obwodnica Marek

Pełną parą ruszyły przygotowania do budowy trasy za prawie 740 mln zł. Prace uwiecznił nasz dziennikarz. TM

W 2009 r. mieszkańcy urządzili społeczną akcję „Tak dla obwodnicy Marek”. Zamiast blokować ruch, rozdawali kierowcom stojącym w wakacyjnym korku cukierki i namawiali ich do podpisania petycji z poparciem realizacji inwestycji. Zaledwie w ciągu miesiąca zebrano 11 tys. podpisów mieszkańców i kierowców. Politycy i urzędnicy usłyszeli ten głos.

Obwodnica Marek trafiła do Programu Budowy Dróg Krajowych, ogłoszono przetarg i wybrano jej wykonawców. Konsorcjum Salini zainkasuje 331,6 mln zł, zaś Astaldi 405,9 mln zł. Firmy mają 32 miesiące na realizację prac. W lutym rozpoczęły się przygotowania do budowy trasy. Rozpoczęto wycinkę drzew i wyburzanie budynków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane