Octavia — solidna ale uboga

Julia Kafka
opublikowano: 19-11-1998, 00:00

Octavia — solidna ale uboga

Skoda Octavia to jeden z nielicznych eleganckich samochodów combi. Niestety stylistom zabrakło już pomysłu na zaprojektowanie wnętrza auta.

Samochód zwraca uwagę ładną i harmonijną stylistyką. Niestety wewnątrz rzuca się w oczy surowa, wręcz spartańska deska rozdzielcza. Nie można jednak mieć zastrzeżeń do jej funkcjonalności. Jest to zresztą jedyny element pojazdu zaprojektowany całkowicie przez czeskich konstruktorów. Dużą przyjemność sprawia prowadzenie auta, które jest bardzo zwrotne i komfortowe. Na szczególną uwagę zasługuje wersja z nowoczesnym silnikiem diesla TDI. Ta jednostka napędowa zapewnia wystarczającą dynamikę przy średnim zużyciu 5 litrów oleju napędowego na 100 km. Samochód w tej wersji wyposażony jest w system ABS i poduszkę powietrzną dla kierowcy. Dziwi brak poduszki dla pasażera, co często jest już standardem nawet w autach niższej klasy. Generalnie Skoda Octavia combi jest samochodem bardzo wszechstronnym, który sprawdzi się zarówno w codziennych dojazdach do pracy, jak i weekendowych wycieczkach z rodziną. Podstawowa wersja kosztuje 48,5 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Julia Kafka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Octavia — solidna ale uboga