Czytasz dzięki

Od SKOK-u po GetBack

opublikowano: 01-06-2018, 07:53
aktualizacja: 01-06-2018, 08:06

"Gazeta Wyborcza" uważa, że GetBack próbował stworzyć podobny układ powiązań z władzą jak SKOK.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter. 

Oba tematy łączyć ma osoba Janusza Szewczaka, który przez lata był głównym ekonomistą kas, a teraz jest wiceszefem Komisji Finansów Publicznych, na której najbliższym posiedzeniu stanąć ma sprawa GetBacku - właśnie tam, a nie na komisji śledczej. Jej powołania domaga się PO (klub parlamentarny złożył w tej sprawie wniosek), ale PiS stanowczo odrzuca ten pomysł, a Janusz Szewczak uważa, że nikt sprawy GetBacku nie tuszował, bo zawiadomienia do prokuratury zostały złożone "natychmiast".

Po upadku wielu kas SKOK Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił klientom 5 mld zł, na co złożyły się rodzime banki (a de facto ich klienci). "Nikt za to nie ponosi odpowiedzialności"  - pisze "Gazeta", dodając, że założyciel SKOK Grzegorz Bierecki zasiada w Senacie z ramienia PiS i kieruje tam komisją finansów.

Więcej w artykule "PiS chce schować GetBack".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane