Stopa bezrobocia w tym i przyszłym roku będzie w Polsce największa wśród 30 krajów OECD, wynika z przedstawionego w czwartek raportu organizacji.
OECD przewiduje, że na koniec tego roku stopa bezrobocia wzrośnie w Polsce do 20,4 proc. Na koniec 2004 roku ma ona spaść do 19,9 proc.
Minister gospodarki, pracy i polityki społecznej Jerzy Hausner informował 15 kwietnia, że bezrobocie w marcu spadło do 18,7 proc. z 18,8 proc. w lutym. Ankietowani przez PAP analitycy prognozowali, że na koniec roku bezrobocie spadnie do 18,1 proc.
Dwucyfrowe wskaźniki bezrobocia w tym i przyszłym roku OECD przewiduje jedynie w Turcji, Hiszpanii i Słowacji. Średnio we wszystkich krajach organizacji ma ona sięgnąć 7,2 proc. na koniec tego i 7 proc. na koniec przyszłego roku. W poprzednich dwóch latach stopa bezrobocia wynosiła odpowiednio 6,9 i 6,4 proc.
MD, Reuters