Olsztyn inkasuje 50 mln zł od Michelina

opublikowano: 30-10-2015, 15:26

Oponiarski koncern kupił od samorządu grunt, który do tej pory dzierżawił. To dowód na to, iż firma na trwale wiąże się z regionem – uważają władze miasta.

W piątek Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, oraz Jarosław Michalak, dyrektor fabryki Michelin w Olsztynie, podpisali akt notarialny w sprawie kupna przez koncern 77-hektarowego terenu. Firma dzierżawiła go na podstawie umowy podpisanej w lutym 2005 r. Gwarantowała ona możliwość wykupu gruntu po upływie 10 lat dzierżawy.

- Cena zakupu została ustalona na 49,8 mln zł – informuje Ewa Konopka, rzeczniczka Michelina.

Rada Miasta wyraziła zgodę na transakcję w lutym tego roku.

- Firma postawiła na Olsztyn. Jesteśmy z tego dumni - mówi prezydent Grzymowicz.

Pieniądze z transakcji zasilą budżet miasta i będą przeznaczone na inwestycje.

Michelin zbudował na dzierżawionym terenie Zakład Produkcji Mieszanek oraz magazyny Centrum Logistycznego.  Firma jest obecna w Olsztynie od 20 lat. W tym czasie zainwestowała w fabrykę ponad 800 mln EUR. Michelin zatrudnia w Olsztynie około 4,5 tys. osób oraz daje zlecenia 700 firmom podwykonawczym z miasta i regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu